نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه ایلام تا پایان شهریور تمدید می‌شود

نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه ایلام تا پایان شهریور تمدید می‌شود

[ad_1]

علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص آموزش مجازی گفت: در پی تعطیلی دانشگاه‌ها با تصویب ستاد ملی کرونا، استقرار آموزش مجازی در دانشگاه ایلام در دستور کار قرار گرفت و با توجه به وجود زیرساخت‌ها و تجهیزات از جمله توسعه پهنای باند اینترنتی که در سالیان گذشته صورت گرفته بود به خوبی و در کوتاه‌ترین زمان اجرایی این مهم اجرایی شد.

اکبری اضافه کرد: اکنون در هفته بیش از هزار کلاس درسی به صورت برخط  برگزار می‌شود و هیچگونه مشکل خاصی در این زمنیه وجود ندارد.

رئیس دانشگاه ایلام ابراز کرد: در دانشگاه ایلام به منظور پیش بردن آموزش مجازی، اساتید تا پایان تعطیلات نوروز شش جلسه محتوا و مواد آموزشی را در قالب فایل‌های پاورپوینت در سامانه تحت عنوان سامانه پروفایل اساتید جهت استفاده دانشجویان بارگذاری کردند. دانشگاه ایلام موفق شد در خلال تعطیلات نوروزی برای اتقاء کیفی و کمی فرآیند آموزش مجازی، دو سامانه دیگر تحت عنوان «ادوبی کانکت» و «مودل» راه‌اندازی کند.

وی یادآور شد: این سامانه‌ها کاملاً تعاملی بوده و قابلیت ضبط، امکان حضور و غیاب اتوماتیک، گفتگوی خصوصی و عمومی دانشجو و استاد، بارگذاری تمام فایل‌ها از جمله کلیپ ویدیو، عکس، صوت و فایل‌های نوشتاری و جابجایی استاد و دانشجو جهت ارائه سمینار را دارند. از دیگر مزیت‌های این سامانه ها، ارزیابی مستمر فعالیت اساتید و ارائه گزارش‌های آماری فعالیت دانشجویان است.

اکبری ادامه داد: با مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، انعطاف‌پذیری در زمان برگزاری کلاس‌ها و افزایش طول ترم صورت گرفته و اساتید می‌توانند با توافق دانشجویان در هر زمانی حتی روز‌های تعطیل و شب‌ها کلاس برگزار کنند.

وی ابراز کرد: در سایر دانشگاه‌ها از طریق یک سیستم مرکزی که از سوی دانشگاه راه اندازی شده، دانشجو و استاد باید در یک زمان مشخص با یکدیگر در ارتباط باشند، اما سامانه‌های دانشگاه ایلام امکان تنظیم جلسات در طول هفته و ساعات مشخص در طول روز را به دانشجویان و استاد می‌دهد.

رئیس دانشگاه ایلام خاطرنشان کرد: کیفیت آموزش دانشگاه ایلام جهت آموزش مجازی از طریق سامانه‌های مذکور افزایش یافته است؛ اساتید و دانشجویان در ابتدا جهت نصب نرم افزار‌های این دو سامانه با مشکلاتی روبرو بودند، اما پس از راهنمایی‌های لازم، افزایش کادر پشتیبانی فنی و برگزاری کلاس‌های مجازی آموزش کار با نرم افزار‌ها به تدریج با امکانات این سامانه‌ها آشنا و ارزیابی آن‌ها مثبت شده و رضایت مندی استاد و دانشجو جلب شده است چرا که در این فرآیند آموزش ضبط، قابل بازبینی مجدد بوده قابلیت ارزیابی دانشگاه هم بیشتر شده است.

وی در خصوص شیوه آموزش در دروس عملی و آزمایشگاهی و کارگاهی بیان کرد: نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه ایلام تا پایان شهریور تمدید می‌شود تا با بهبود شرایط بتوانیم در این زمینه خدمات آموزشی ارائه کنیم.

اکبری اذعان کرد: برای دانشجویان دوره دکتری ساکن ایلام و دانشجویانی که نیاز به خوابگاه نداشته باشند و بخواهند در آزمایشگاه و کارگاه حضور پیدا کنند از این هفته، با رعایت پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی این امکان فراهم شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.