تیراندازی بین نظامیان کره شمالی و جنوبی تصادفی بود

تیراندازی بین نظامیان کره شمالی و جنوبی تصادفی بود

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، وزیر خارجه آمریکا  یکشنبه شب به وقت تهران در واکنش به تیراندازی بین مرزبانان کره شمالی و جنوبی این حادثه را تصادفی برشمرد.

به نوشته وبگاه «نیوز آرمنیا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی» در واکنش به تیرانداری بین نیروهای کره شمالی و جنوبی گفت: «ما فکر میکنیم  این موارد تصادفی هستند. نیروهای کره جنوبی پاسخ تیراندازی را دادند. میتوانیم بگوییم که هیچکدام از طرفین جان خود را از دست نداده اند.»

وزیر خارجه آمریکا  همچنین با اطمینان درباره وضعیت سلامتی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اظهار نظر کرد. پامپئو در این بار نیز گفت که به نظر میرسد رهبر کره شمالی زنده و سرحال است.

وی گفت: «ما میدانیم دوره های طولانی دیگری وجود داشته که کیم جونگ اون در انظار ظاهر نشده بود، بنابراین اینطور موردی بی سابقه نیست.»

بر اساس این گزارش، ارتش کره جنوبی صبح یکشنبه از تیراندازی به نیروهای یک ایست مرزی این کشور توسط نیروهای کره شمالی و تبادل آتش بین دو طرف خبر داد. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد، ساعت ۰۷:۴۱ صبح به وقت محلی نیروهای کره شمالی به یک دیدبانی مرزی کره جنوبی در منطقه غیر نظامی دو کره تیراندازی کردند.

بنابر اعلام این ستاد، نیروهای کره جنوبی در پاسخ به این تیراندازی به سمت نیروهای کره شمالی دو بار شلیک کردند اما در این تبادل آتش گزارشی مبنی بر جراحت کسی منتشر نشد.

مقام‌های کره شمالی درباره صحت و سقم تبادل آتش بین نیروهای مرزی این کشور با کره جنوبی هنوز اظهارنظری نکرده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *