طرح قرض الحسنه ویژه آسیب دیدگان اقتصادی کرونا توسط جهادگران راه اندازی می‌شود

طرح قرض الحسنه ویژه آسیب دیدگان اقتصادی کرونا توسط جهادگران راه اندازی می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ایمان ایرانی، مسئول مجمع جهادگران تهران بزرگ و مسئول قرارگاه جهادی انصارالزهرا (س) از راه اندازی طرح قرض الحسنه ویژه آسیب دیدگان اقتصادی کرونا خبر داد و گفت: در این طرح به افراد آبرومندی که فقیر نیستند، اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی چندماهی است دچار مشکل اقتصادی و معیشتی شده اند وام قرض الحسنه ۱میلیونی یا ۲میلیونی داده می‌شود.

وی افزود: با فراخوانی که از ابتدای ماه مبارک رمضان داده شده تاکنون مبلغ ۴۵ میلیون تومان توسط خیرین برای اعطای وام‌های قرض الحسنه در اختیار گروه جهادی انصارالزهرا (س) قرار گرفته است.

ایرانی بیان کرد: اعضای گروه با شناسایی افراد آبرومند آسیب دیده اقتصادی در میان آشنایان خود بصورت اخلاقی ضامن پرداخت اقساط افراد معرفی شده خود میشوند و آن‌ها بدون طی هیچگونه مراحل و ضمانت‌های بانکی وام بدون سود خود را دریافت میکنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: نکته‌ی مثبت این طرح نسبت به توزیع سبدکالا این است که عزت نفس افراد آبرومند آسیب دیده حفظ میشود و آن‌ها میتوانند با مبلغ قرض داده شده بدهی ها، قسط‌ها یا اجاره خانه خود را پرداخت کنند درحالی که با اعطای سبدکلا چنین چیزی امکان پذیر نیست.

ایرانی در پایان عنوان کرد: وام‌های پرداخت شده از ابتدای تیرماه و طی ۵ماه توسط افراد وام گیرنده به خیرین قرض دهنده برگردانده می شود. هرچند تعدادی از خیرین مبالغ اهدایی خود را برای تداوم اعطای وام‌های قرض الحسنه بصورت دائمی دراختیار گروه جهادی قرار می دهند.

 

طرح قرض الحسنه ویژه آسیب دیدگان اقتصادی کرونا توسط جهادگران راه اندازی می‌شود

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *