آمریکا به مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد مدال شجاعت داد

آمریکا به مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد مدال شجاعت داد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از آسوشیتد پرس، «بیل اوربان» سخنگوی نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) روز دوشنبه اعلام کرد که به 6 نفر از سربازانی که در جریان حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامی عین‌الاسد عراق مجروح شده بودند، مدال شجاعت اعطا شده است.

به گفته سخنگوی سنتکام، اعطای مدال شجاعت به 23 نفر دیگر از سربازان آسیب‌دیده در جریان حمله موشکی به عین‌الاسد نیز مورد موافت قرار گرفته و این سربازان تا پایان هفته جاری مدال‌های خود را دریافت خواهند کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد.

در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفاً خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند.

پنتاگون پس از چند روز پنهان‌کاری درباره آمار تلفات حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد، سرانجام اعلام کرد که 11 نفر از نیروهای آمریکایی بر اثر این حمله موشکی دچار ضربه مغزی خفیف (concussion) شده‌اند و حتی دونالد ترامپ این آسیب‌دیدگی‌ها را تا حد «سردرد» تقلیل داده بود.

اما در ادامه پنتاگون نه‌تنها طی چند مرحله آمار مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد را تا 110 نفر افزایش داد، بلکه اذعان کرد که تعدادی از مجروحان به نوع شدیدتری از ضربه مغزی ناشی از تروما موسوم به TBI دچار شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *