گلریزان ماه رمضان ۹۹ در فضای مجازی برگزار می‌شود

گلریزان ماه رمضان ۹۹ در فضای مجازی برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران اظهار داشت: تمام تلاش مددکاران زندان‌ها در این ماه الهی برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد معطوف شده، در این زمینه، دستگاه قضایی نیز با جدیت زمینه‌های تخفیف مجازات و آزادی آنان را فراهم نموده است.

سیدحشمت اله حیات الغیب تأکید کرد: کمک به انسان‌های نیازمند سنت و شیوه همه پیامبران، ائمه و بزرگان است و ما هم به عنوان یک ایرانی وظیفه دستگیری از همنوعانمان را داریم. در تاریخ اسلام، سفارش پیامبران سهل گرفتن بر بدهکار بوده، اگر هم کفاره‌ای بر گردن کسی بود آزاد نمودن بنده اولویت داشت و زندانی را آزاد می‌نمودند و از امورات مهم جامعه است.

او همچنین گفت: در سال‌های اخیر به خاطر تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی کشورمان، عده‌ای ناخواسته به زندان کشیده شده اند و خانواده‌های زیادی چشم به راه و منتظر عزیزان شان هستند و متأسفانه در روز‌های پایانی سال گذشته نیز جهان و کشورمان دچار مشکل کرونا و عواقب اقتصادی ناشی از آن شده و در این شرایط کمک به نیازمندان ارزش بیشتری دارد تا این روز‌های سخت به لطف الهی و کمک همه مردم و نیز سایه توجه حضرت، ولی عصر (عج) هر چه سریعتر به پایان برسد.

حیات الغیب افزود: نیکوکاران استان تهران باز هم با پیروی از سیره علوی، یاریگر زندانیان نیازمند واجد شرایط و بدهکاری مالی، دیه ناشی از تصادفات و حوادث ناشی از کار، مهریه و سایر جرایم غیرعمد بودند. بر همین اساس طی سال ۹۸ در مجموع، تعداد ۶۵۳ نفر زندانی شامل ۶۱۳ نفر مرد و ۴۰ نفر زندانی زن آزاد شده اند.

در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، محاکم قضایی کمک زیادی در خصوص آزادی آنان انجام داده اند. همچنین بخش دیگری نیز گذشت خود شکات بوده که گره گشای پرونده‌ها بوده و با بخشیدن بخشی از طلبشان زیمنه آزادی زندانیان واجد شرایط را فراهم نموده اند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران همچنین اظهار داشت: سهم عمده دیگر نیز کمک‌های ستاد دیه و نیکوکاران عزیز تهرانی بوده که مبلغی در حدود ۲۱۰ میلیارد ریال جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت شده است و با این مبلغ، بدهی ۶۵۳ نفر پرداخت گردیده و به آغوش خانواده بازگشته اند. در حال حاضر یک هزار و ۱۴۶ نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که از این تعداد ۳۹۲ نفر واجد شرایط دریافت کمک هستند و چشم امیدشان به گذشت شکات و دستان توانمند نیکوکاران است که امید داریم در این ایام معنوی که مهمان خوان رحمت خداوند هستیم این عزیزان نیز که پدر، مادر یا فرزند یک خانواده آبرومند بوده و در این روز‌های سخت شیوع بیماری، نگران اعضای خانواده هستند، بتوانند بر سر سفره افطار ساده خود بازگردند.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران ادامه داد: امسال با توجه به شرایط کشور و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت زندانیان، خانواده‌ها و نیکوکاران، مراسم گلریزان ماه رمضان ۹۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: یقین بدانیم این کمک‌ها نزد خداوند متعال بدون اجر و پاداش نخواهد بود، شاید هر چند کم، ولی با هدیه لبخند به فرزند آن زندانی نیازمند، گره گشای مشکل بزرگی از زندگیمان باشد. هدیه‌های کم نیز برای ستاد دیه ارزشمند است. برخی عزیزان در طول سال به صورت مستمر با این ستاد همکاری می‌نمایند و زمینه آزادی مددجویان نیازمند جرایم غیرعمد فراهم می‌گردد که جای تقدیر و تشکر از همه این عزیزان دارد.

این خبر می‌افزاید: شماره کارت‌های ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۷۵۹۱۶ نزد بانک ملی و ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۹۵۵۱۹ نزد بانک تجارت آماده دریافت این هدایا است. همچنین شماره تماس ۸۸۸۶۱۸۷۰ نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات می‌باشد و در صورت تمایل نیکوکاران می‌توانند اطلاعات لازم را کسب نمایند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *