چین همه‌ چیز را درباره شیوع کرونا بگوید

چین همه‌ چیز را درباره شیوع کرونا بگوید

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، با آنکه فرضیه آزمایشگاهی بودن ویروس کرونای جدید از سوی مجامع علمی و حتی مقام‌های دولت آمریکا دائماً رد می‌شود «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه هم بر تلاش خود برای نسبت دادن شیوع این ویروس به چین ادامه داد و گفت که چین باید همه چیز را درباره شیوع این ویروس بگوید. 

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هم که همانند ترامپ بر نسبت دادن شیوع کرونا به چین اصرار دارد روز یکشنبه مدعی شد «شواهد زیادی» وجود دارند که نشان می‌دهند این ویروس از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است. او با وجود این، جمع‌بندی نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه این ویروس ساخته دست بشر نیست را به چالش نکشید. 

«موسسه ویروس‌شناسی ووهان» که زیر مجموعه دولت چین است هم ادعاهای برخی مقام‌های دولت آمریکا در خصوص نقش چین در گسترش این ویروس را رد کرده‌ است. بسیاری از متخصصان و کارشناسان گفته‌اند معتقدند این ویروس از طریق حیوانات به بدن انسان منتقل شده است. 

ترامپ که قبل از سفر به آریزونا در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد مدعی شد ایالات متحده آمریکا به زودی گزارشی درباره خاستگاه ویروس کرونا منتشر خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا با وجود این جزئیات بیشتری در این خصوص آشکار نکرد. 

ترامپ که در هنگام آغاز شیوع ویروس کرونا از پاسخ چین به آن تمجید کرده بود امروز سه‌شنبه گفت: «ما گزارش مشخصی به مرور زمان در این خصوص منتشر خواهیم کرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد با «شی‌جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین در این خصوص صحبت نکرده است. او گفت: «ما می‌خواهیم آنها شفاف باشند. می‌خواهیم بدانیم چه اتفاقی افتاده تا دیگر هرگز تکرار نشود.»

فرضیه‌ای که ترامپ بر آن اصرار دارد حتی در میان دولت او هم بارها به چالش کشیده شده است. امروز سه‌شنبه «آنتونی فاوچی»، مشاور ارشد «دونالد ترامپ» در امور پزشکی هم بر شکل‌گیری طبیعی و غیردستکاری‌شده این ویروس تأکید کرد. 

فاوچی در مصاحبه‌ای با نشریه نشنال‌جیوگرافیک گفت: «اگر شما تکامل این ویروس و آنچه در حال حاضر وجود دارد را در نظر بگیرید [شواهد علمی] تمایل بسیار بسیار شدیدی به این سمت دارند که این ویروس نمی‌تواند به صورت مصنوعی یا دستکاری‌شده ایجاد شده باشد.»

مشاور ارشد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که این ویروس به صورت طبیعی ایجاد شده و بعد وارد بدن گونه‌های جانوری شده است.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *