سقوط ۴ درصدی وال‌استریت در معاملات شب گذشته

سقوط ۴ درصدی وال‌استریت در معاملات شب گذشته

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری دانشجو و به نقل از رویترز، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طی اظهاراتی از احتمال مرگ صد هزار تا 220 هزار نفر آمریکایی در سایه شیوع ویروس کرونا در این کشور سخن گفت سهامداران در بورس این کشور در هاله‌ای از وحشت و نگرانی نسبت به تبعات اقتصادی این فاجعه قرار گرفته‌اند.

بر همین اساس، شاخص‌های اصلی بورس وال‌استریت در معاملات شب گذشته 4 درصد از ارزش خود را از دست دادند. 

ترامپ طی سخنانی در ساعات پایانی سه‌شنبه شب گفت: آمریکا 2 تا 3 هفته بسیار بد و دردناک را پیش‌رو دارد چرا که مقامات بهداشتی در این کشور انتظار دارند که طی این روزها شاهد افزایش قابل توجه تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا باشیم.

حتی ارائه اطلاعات اقتصادی نیز نتوانست روحیه سهامداران را تغییر دهد چرا دهد چرا که آمارهای اقتصادی حاکی از آن است که فعالیت‌های تولیدی در آمریکا کمتر از میزان مورد انتظار افت کرده‌اند. از سوی دیگر میزان سفارش ارائه شده به کارخانه‌ها 11 درصد افت کرده است.

شاخص داوجونز صنعتی در معاملات شب گذشته نزدیک به هزار واحد ریخت و 4.44 درصد از ارزش خود را از دست داد. 

شاخص S&P500 هم 4.41 درصد منفی شد و مزدک کامپوزیت هم به همین مقدار افت کرد.

کریس‌زاکارلی مدیر بخش سرمایه‌گذاری مؤسسه الیانس می‌گوید: با توجه به اظهارات رئیس جمهور آمریکا و فرماندار نیویورک که نشان می‌دهد طی روزهای آینده شرایط در آمریکا بدتر خواهد شد، سهامداران به این نتیجه رسیدند که روند شیوع ویروس کرونا بیشتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت در آمریکا طول خواهد کشید.

وی تأکید کرد: به همین دلیل شاهد منفی بودن بازار برای مدت زمان بیشتری خواهیم بود. هر چقدر مردم بیشتر در خانه بمانند به همان میزان بیشتر طول خواهد کشید که اقتصاد مجدداً به حالت طبیعی بازگشته و شرکت‌ها دوباره به سوددهی برسند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *