تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است/هر حضوری در سطح شهر یک خطر محسوب می‌شود

تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است/هر حضوری در سطح شهر یک خطر محسوب می‌شود

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  با اشاره به اینکه بازگشایی مشاغل و اصناف مختلف در تهران و سایر استان‌ها بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بازگشایی آرایشگاه‌های زنانه و مردانه نیز مانند سایر اصناف بر اساس پروتکل‌های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و صاحبان حرف باید با مراجعه به سایت مربوطه و با نظارت اتاق اصناف به کار خود بپردازند.

وی با بیان اینکه در روز‌های آتی که با امواج جدیدی از بازگشایی مشاغل و اصناف در کلانشهر‌ها از جمله تهران مواجه هستیم، کماکان خطر را جدی تلقی می‌کنیم.

وی ادامه داد: از شهروندان و تمامی افرادی که با فرایند بازگشایی‌ها حضور متفاوتی را در سطح شهر در روز‌های آتی تجربه خواهند کرد خواست بیش از گذشته به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

 زالی در ادامه افزود: همانطور که بار‌ها اعلام کردیم در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده‌ایم که اعلام کاهش خطر کنیم؛ بنابراین مطلقا از اجرای برنامه‌ها و شیوه‌نامه‌های ابلاغ شده بهداشتی به خصوص کسبه و شهروندان تخطی نکند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: هنوز شاهد رخداد تغییر اساسی نبوده ایم که بخواهیم پروتکل‌ها را تغییر دهیم و کمافی سابق تهران را به عنوان یک شهر آلوده باید تلقی کرد و اصرار  جدی بر رعایت دقیق پروتکل‌ها داشته باشیم.

 زالی همچنان به شهروندان تهرانی هشدار دارد: از هرگونه حضور و تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنید و یادمان باشد که هر گونه حضور در سطح شهر می‌تواند یک ریسک و خطر برای ما محسوب شود.

وی با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته در تهران گفت: امروز ۱۹۲ مورد جدید در بخش‌های عادی و ۸۱ مورد جدید در بخش‌های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد: مجموع ترخیص شدگان از بیمارستان‌های شهر تهران نیز ۳۸۲ مورد بوده است که تفاوت چشمگیری در مقایسه با روز‌های قبل نداشته است.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر شاید به این دلیل آمار تهران با آمار کشوری همخوانی ندارد که برخی از فعالیت‌های اجتماعی و کسب و کار با یک هفته تاخیر نسبت به کل کشور در تهران شروع شده است و نتایج آن را باید در یک هفته تا ۱۰ روز دیگر تحلیل کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *