در صحنه نبرد «حقیقت علیه دروغ» با آمریکا قرار گرفته‌ایم

در صحنه نبرد «حقیقت علیه دروغ» با آمریکا قرار گرفته‌ایم

[ad_1]

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «هوا، چون یینگ» سخنگوی وزرات امور خارجه چین، به اتهام‌زنی‌های اخیر آمریکا درخصوص منشاء شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، چون‌یینگ روز پنجشنبه گفت: «قطعاً با یک جنگ روبرو هستیم. این جنگ نه تنها بین بشر و این ویروس، بلکه بین حقیقت و دروغ است».

وی درخصوص شواهدی که «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مدعی است در دست دارد ابراز بی‌اطلاعی کرده و او را به دروغ‌گویی جهت پوشاندن دروغ‌های قبلی متهم کرد.

او از پامپئو درخواست کرد اگر شواهدی مبنی بر شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاه‌های شهر «ووهان» چین در دست دارد، آن‌ها را هرچه زودتر منتشر کند.

چون یینگ با اشاره به مقاله‌ای علمی در نشریه «نیچر» گفت، اقدامات به‌موقع چین، شیوع ویروس کرونا در جهان را ۶۷ برابر کاهش داد.

«نیکلاس کاپیوس» سفیر اتحادیه اروپا در چین نیز روز پنجشنبه گفت افزایش تنش‌ها بین چین و آمریکا برای تمام طرف‌ها مشکل‌زا است و کمکی به همکاری‌های گسترده بین‌المللی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا نمی‌کند.

دولت آمریکا بار‌ها تلاش کرده‌اند اقدامات دیرهنگام خود برای مهار ویروس کرونا در این کشور را با اتهام‌زنی به چین و سازمان جهانی بهداشت توجیه کند.

در حال حاضر آمریکا با بیش از یک میلیون و ۲۶۶ هزار مبتلا به ویروس کرونا و نزدیک به ۷۵ هزار مورد فوت در اثر این بیماری، به بزرگترین مرکز شیوع آن در جهان تبدیل شده اشت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *