اتهام‌زنی پامپئو به چین درباره کرونا برای انحراف توجهات از ناتوانی‌های ترامپ است

اتهام‌زنی پامپئو به چین درباره کرونا برای انحراف توجهات از ناتوانی‌های ترامپ است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، هر روز به تعداد کشور‌هایی که ادعای مُصِرانه مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه ویروس «کووید۱۹» در آزمایشگاه تولید شده را رد می‌کنند، افزوده می‌شود و این بار نیز آلمان در این ادعا تشکیک کرد.

به نوشته نشریه «اشپیگل»، سرویس اطلاعات فدرال آلمان امروز (جمعه) در واکنش به این ادعای آمریکایی‌ها گفت اتهام‌زنی‌های آن‌ها تلاشی برای منحرف کردن توجهات از شکست دولت آمریکا در مهار کردن شیوع ویروس کرونا در این کشور است.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از این گزارش نوشت، سازمان جاسوسی آلمان از اعضای اتحاد اطلاعاتی آمریکا موسوم به «پنج چشم» خواست تا مدارکی که ادعای مهندسی‌شده بودن ویروس کرونا را ثابت می‌کند، ارائه دهند.

بر این اساس، تا کنون هیچکدام از اعضای این اتحاد – شامل آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزیلند – تمایل نداشته‌اند که از ادعا‌های «مایک پامپئو» وزیر خارجه ایالات متحده حمایت کنند.

گزارشی که سرویس اطلاعات فدرال آلمان برای «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع این کشور تهیه کرده، اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند که اتهام‌زنی‌های آمریکا، تلاشی عامدانه برای منحرف کردن اذهان عمومی از ناتوانی‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده در اداره بحران این بیماری است.

رویترز مدعی است سخنگوی دولت آلمان به سوالات آن درباره این گزارش اشپیگل هنوز پاسخ نداده است.

پامپئو طی هفته‌های اخیر بار‌ها مدعی شده که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد منشأ ویروس کرونا، آزمایشگاهی در ووهان چین بوده و دولت پکن اجازه ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به آزمایشگاه ووهان را نداده است.

سازمان بهداشت جهانی، اما با «گمانه‌زنی» توصیف کردن این اظهارات، اعلام کرد که آمریکا هیچگونه اطلاعاتی در این باره که ویروس کرونا منشأ طبیعی ندارد ارائه نداده است.

«اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا نیز در واکنش چند باره به ادعا‌های پامپئو، گفته بود محتمل‌ترین منشأ شیوع ویروس کووید۱۹، بازار فروش مواد غذایی زنده در چین است.

«هوا، چون یینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز قبل با بیان اینکه چین از ابتدا درباره این بیماری با جهانیان صادق بوده، گفت پامپئو برای پوشاندن دروغ‌هایش، دروغ دیگری می‌گوید و صحبت‌هایش با هم در تناقض است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *