طرح شناسایی اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا در اردبیل انجام شد

طرح شناسایی اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا در اردبیل انجام شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، امیرمهدی ایقانی، مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل از اجرای موفق طرح شناسایی اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا توسط گروه‌های جهادی دانشجویی در سراسر این استان خبرداد و گفت: دانشجویان جهادگر در قالب ۱۱ گروه جهادی به مدت سه شبانه روز تا پاسی از بامداد در حال شناسایی افراد نیازمند آبرومند بودند که بر اثر ویروس کرونا منبع درآمدی خود را از دست داده بودند و از روی حجب نیز به مراکز حمایتی رجوع نکرده بودند.

ایقانی با بیان اینکه طبق مشاهدات، بسیاری از این افراد حتی در لیست یارانه قرار نداشتند و از کمک‌های معیشتی ایام کرونا هم برخوردار نبودند گفت: این افراد حتی فاقد شماره تماس جهت برقراری ارتباط و غربالگیری کرونا بودند که توسط گروه‌های جهادی به مراکز ذیربط معرفی شدند.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی اردبیل با بیان اینکه این افراد پس از اطمینان کامل از شرایط، از شناسنامه حمایتی برخوردار شده و جهت بهره مندی از بسته‌های حمایتی به کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان معرفی شدند تا از خدمات مومنانه بهره‌مند شوند.

وی افزود: اقدامات ابتکاری گروه‌های جهادی جهت شناسایی نیازمندان جامعه بعد از ایام کرونا تا زمان شناسایی همه نیازمندان واقعی که تحت پوشش هیچ یک از مراکز حمایتی قرار ندارند ادامه خواهد داشت.

ایقانی به تشریح فعالیت‌های جهادی دانشجویان در ایام کرونا پرداخت و گفت: یکی از محسنات حرکت‌های جهادی اشراف بر جغرافیای شهری و مناطق محروم است که با توجه به شرایط حاد کرونایی که کسب وکار‌ها به تعطیلی کشیده شدند و مردم از لحاظ اقتصادی متضرر شدند، گروه‌های جهادی دانشجویی اقدام به راه اندازی پویش همسفره با همسایه کردند تا با جمع آوری کمک‌های مردمی به یاری همسایگان نیازمند بشتابند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *