رویکرد پژوهشگاه فضایی ایران کاربردی کردن فناوری فضایی است

رویکرد پژوهشگاه فضایی ایران کاربردی کردن فناوری فضایی است

[ad_1]

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، امیر سرتیپ خلبان دکتر حبیبی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و هیات همراه با حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در محل این پژوهشگاه دیدار و در خصوص زمینه‌های همکاری‌های مشترک گفتگو کرد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در این دیدار به تشریح فعالیت‌های پژوهشگاه در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی، خدمات فضاپایه، پیشران‌ها، توسعه فناوری‌های فضایی و ایجاد زیرساخت‌های آزمایشگاهی پرداخت.

صمیمی همچنین اظهار داشت: رویکرد ما این است که دانش و فناوری فضایی را کاربردی کنیم تا بخش‌های مختلف صنعتی کشور بتوانند از این فناوری‌ها استفاده نمایند. اکنون، برخی از محصولات این پژوهشگاه در مرحله تجاری‌سازی قرار دارد و بدین جهت با بخش‌های دولتی و خصوصی در مذاکره هستیم تا از این دستاورد‌ها در داخل استفاده بهینه شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اظهار آمادگی این پژوهشگاه در انجام تعاملات و همکاری‌های مشترک با نیروی هوایی در حوزه علوم و فناوری فضایی، اظهار نمود: این همکاری باعث هم‌افزایی نیرو‌ها و امکانات شده و کار‌ها با سرعت و کیفیت بهتری به انجام می‌رسد.

در این جلسه، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز گفت: فعالیت‌هایی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های آن در عرصه فضایی صورت گرفته، ارزشمند و موثر برای پیشبرد فعالیت‌های فضایی کشور است و این فرماندهی از این همکاری‌ها استقبال نموده و پی‌گیر انجام آن است.

در ادامه، جانشین فرمانده نیروی هوایی و هیات همراه از دستاورد‌های فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و مرکز آزمون و یکپارچه سازی بازدید نمودند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *