پژوهشگران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را آغاز کردند

پژوهشگران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را آغاز کردند

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، تلویزیون دولتی چین روز شنبه گزارش کرد از داروی نافاموستات مسیلیت (Nafamostat mesylate) معمولا برای درمان ورم حاد لوزالمعده و بیماری‌های دیگری که لخته خون ایجاد می‌کنند استفاده می‌شود. این دارو تحت نام فوتان (Futhan) موجود است.

گزارش‌هایی موجود است مبنی بر اینکه شرایط بعضی از مبتلایان به کرونا پس از اینکه در بدن آن‌ها لخته خون ایجاد شد وخیم‌تر شده است.

این آزمایش‌ها روی ۱۶۰ بیمار ذات الریه‌ای که ناشی از ویروس کرونا است در بیمارستان دانشگاه توکیو و ۵ مرکز درمانی دیگر در ژاپن انجام می‌شود.

بیماران به دو گروه تقسیم شده اند. یک گروه با داروی فوتان و داروی ضد انفلونزای آویگان درمان می‌شوند و به گروه دیگر فقط آویگان داده می‌شود.

این پژوهشگران می‌خواهند ببیند که آیا داروی فوتان برای درمان علائم ویروس کرونا موثر و ایمن است یا خیر و می‌گویند نتایج آزمایش‌ها در آزمایشگاه نشان داد که امکان دارد قادر باشد جلوی تکثیر این ویروس را بگیرد.

پرفسور «اینواوئه جون ایچیرو» استاد دانشگاه توکیو که در این آزمایش‌ها شرکت دارد می‌گوید امیدوار است که این آزمایش‌ها نتایج مثبتی داشته باشند تا این دارو بتواند به درمان بیماران کووید-۱۹ کمک کند.

داده‌های گردآوری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می‌دهند که تا کنون بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *