//اجازه ندهید مسلمانان هند را به عامل پخش شدن کرونا در این کشور متهم کنند

اجازه ندهید مسلمانان هند را به عامل شيوع کرونا در این کشور متهم کنند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزارى دانشجو، ۱۴ دفتر بسیج دانشجویى خوزستان در نامه اى خطاب به حسین امیر عبدالهیان، مسئول امور بین الملل مجلس شورای اسلامی نوشتند: اجازه ندهید مسلمانان هند را به عامل پخش شدن کرونا در هند آن هم به عمد متهم کنند و جلوی این اسلام هراسی در هند را بگیرید. این عزیزان مسلمان هندی همانند فلسطینی‌ها، عراقی‌ها، سوری‌ها، یمنی‌ها و… برادران و خواهران ما هستند و باید به کمک آن‌ها شتافت.

در این نامه آمده است:
جناب آقای حسین امیر عبدالهیان، مسئول محترم امور بین الملل مجلس شورای اسلامی اخیرا در تاریخ ۳۱ فروردین جناب آقای نارندرا مودی، نخست وزیر هند، توییتی زد و در آن مدعی شده که در رسیدگی به مسئله کرونا در هند بین مذاهب موجود در آن کشور تفاوتی قائل نمی‌شوند، اما شواهد موجود مطلب دیگری را می‌رساند که واکنش کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس را در پی داشت.

به نقل از خبرگزاری رسا: عبیدی الزهرانی یکی از شخصیت‌های عربستانی در پی تدوین و نشر فهرستی از افراطیون هندو شاغل در هند بود. همچنین مجبل الشریکة، فعال کویتی خواستار جمع آوری مدارک و همکاری برای تشکیل پرونده بر علیه هندو‌های افراطی در دادگاه‌ها و مجامع بین المللی بود و از سوی دیگر عبد الرحمن النصار یکی دیگر از شخصیت‌های کویتی با اشاره به مبلغ چند میلیارد دلاری که سالیانه توسط کارمندان هندی به کشور هند منتقل می‌شود، توجه مخاطبان را به این اهرم فشار جلب کرد. یکی از شاهزاده‌های اماراتی هم هندو‌های افراطی مقیم آن کشور را با پیام توئیتری تهدید کرد.

پس از اینگونه واکنش‌ها نسبت به ظلمی که در حق مسلمانان هند شد، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای از افزایش اسلام هراسی در هند ابراز نگرانی کرد.

اما سوال اینجاست چرا هیچگونه واکنش رسمی از سوی مقامات کشور ما نشان داده نشد؟ حضور محترمتان چرا واکنشی نشان نداده اید؟
این عزیزان مسلمان هندی همانند فلسطینی‌ها، عراقی‌ها، سوری‌ها، یمنی‌ها و… برادران و خواهران ما هستند و باید به کمک آن‌ها شتافت.

ما دانشجویان از شما درخواست داریم تا هرچه سریعتر واکنشی در خور این اتفاقات نشان دهید و اجازه ندهید مسلمانان هند را به عامل پخش شدن کرونا در هند آن هم به عمد متهم کنند و جلوی این اسلام هراسی در هند را بگیرید.

امضاء کنندگان این نامه:

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه سما دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رامهرمز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سوسنگرد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بهبهان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شوشتر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مسجد سلیمان

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *