کشور با عقب ماندگی ۳ میلیون واحدی در تولید مسکن مواجه باشد

کشور با عقب ماندگی ۳ میلیون واحدی در تولید مسکن مواجه باشد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، روند قیمت گذاری در بازار مسکن را افزایش ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه این پیش بینی در سال گذشته وجود داشت که به علت کمبود مسکن در کشور و عدم رفع این مشکل در یک سال اخیر، قیمت‌ها در بازار بالا برود و در هفته‌های اخیر شاهد بروز این مسئله هستیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته اقدامات قابل قبولی برای تولید مسکن صورت نگرفت، این مسئله موجب شده که در شرایط کنونی، کشور با عقب ماندگی ۳ میلیون واحدی مواجه باشد که قطعا جبران این میزان کسری بسیار دشوار است.

قیمت مسکن به میزان افزایش فاصله عرضه و تقاضا بالا می رود

وی تصریح کرد: قطعا به هر میزانی که فاصله میزان عرضه و تقاضا بالا رود، به همان میزان قیمت ها در بازار افزایش خواهد یافت، بنابر این نمی توان انتظار داشت که در عرصه تولید مسکن دست بر روی دست بگذاریم، اما قیمت ها افزایش نیابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر علاوه بر عقب ماندگی ۳ میلیون واحدی در تولید مسکن، دولت سالانه تنها به نسبت ۴۰ درصد از نیاز جامعه به مسکن جدید، واحد تولید می‌کند، یعنی آنکه سالانه آمار عقب ماندگی کشور در تولید مسکن افزایش چشمگیری می‌یابد.

انتقاد از افزایش قیمت زمین و مصالح ساختمانی

رضایی کوچی با انتقاد از افزایش قیمت زمین و مصالح ساختمانی و تأثیر این دو عامل در افزایش قیمت تمام شده مسکن، گفت: وقتی قیمت تمام شده بالا رود، خرید و مصرف کننده کمتری ترغیب به خرید مسکن می شوند و این مسئله در کاهش آمار ساخت و ساز موثر خواهد بود، بنابر این دولت باید نسبت به ارائه کمک ها و مشوق های مالی برای افزایش میزان تولید مسکن در کشور ارائه کند.

لزوم افزایش نقش آفرینی و فعالیت بانک مسکن در کشور

رئیس کمیسیون عمران مجلس بر لزوم افزایش نقش آفرینی و فعالیت بانک مسکن در کشور تأکید کرد و افزود: بانک مسکن در شرایط کنونی نقش کم رنگی در تولید مسکن دارد، قطعا بهبود این وضعیت موجب افزایش رونق بازار مسکن می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *