هشدار شدیداللحن ترکیه به نیرو‌های «حفتر» وزارت خارجه ترکیه به نیرو‌های حفتر درباره هدف قرار دادن منافع این کشور در لیبی هشدار داد.

هشدار شدیداللحن ترکیه به نیرو‌های «حفتر» وزارت خارجه ترکیه به نیرو‌های حفتر درباره هدف قرار دادن منافع این کشور در لیبی هشدار داد.

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روسیاالیوم، وزارت خارجه ترکیه گفت: در صورتی که نیرو‌های خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی به حمله به منافع ترکیه در لیبی ادامه دهند اهدافی مشروع برای ما خواهند بود.

وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که حملات نیرو‌های حفتر به فرودگاه معیتیقه و نمایندگی‌های دیپلماتیک جنایت جنگی است.

گفتنی است روز پنجشنبه شبه نظامیان خلیفه حفتر  اقدام به شلیک چندین موشک از نقاط مختلف پایتخت لیبی کردند که برخی از این موشک‌ها به بندر طرابلس، فرودگاه معیتیقه و نزدیکی ساختمان سفارتخانه‌های ترکیه و ایتالیا اصابت کرد. در این حملات شماری کشته و زخمی شدند.

خلیفه حفتر که خود را فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی می‌داند در تاریخ ۱۲ دسامبر اعلام کرد که حمله سرنوشت‌سازی در طرابلس انجام خواهد داد. او در ۴ آوریل گذشته حملات خود را برای تصرف این شهر از سر گرفته است.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به این تحرکات نظامی حفتر، عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *