تردیدآفرینی و متهم کردن نظام به پنهان کاری در شیوع کرونا دستور کار دشمن است

تردیدآفرینی و متهم کردن نظام به پنهان کاری در شیوع کرونا دستور کار دشمن است

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمد حسین سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنانی در اولین جلسه مجمع عالی بسیج حقوقدانان، اظهار داشت: یکی از قشرهایی که در انجام تکالیف بسیج به ما کمک‌رسانی می‌کند، بسیج حقوقدانان است؛ امیدواریم ما قادر باشیم از این فرصت‌هایی که در اختیار ما قرار گرفته، بهره لازم را ببریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری بیش از 3 هزار فرمان در خصوص بسیج دارند، اگر بخواهیم این فرامین را جمع‌بندی کنیم، نقش مردم نقش نخست است و سازمان بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد ، نقش ایجاد سازوکارهای مردم پایه انقلاب اسلامی در بسیج مستضعفین را باید محقق کند. لذا این مسئولیت بزرگ و این کار عظیم ‌توسط اقشار بسیج در تحقق گام دوم انقلاب و تحقق قوانین اساسی و عادی به وسیله مردم در سازوکار سازمان بسیج مستضعفین باید محقق شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون هرگاه در نقاط عطف تاریخ‌ساز قرار گرفتیم، نقش مردم در مجرای بسیج نقش نخست بوده است.

وی ادامه داد: در خصوص مقابله با کرونا، ما اولین نهادی بودیم که با وزارت بهداشت تفاهم‌نامه امضا کردیم و به این حوزه ورود کردیم. وزارت بهداشت اصلا سازوکار این کار بزرگ را نداشت؛ ما با ایجاد بیش از 60 هزار پایگاه پدافند زیستی در کشور به تمامی عرصه‌هایی که وزارت بهداشت اعلام نیاز می‌کرد، ورود می‌کردیم.

سردار سپهر با بیان اینکه 80 درصد موضوع غربالگری در مرحله اول و دوم بر عهده بسیج بود، گفت: غربالگری کار بسیار سختی است و انرژی و سازوکار خاص خود را می‌خواهد؛ در اروپا و آمریکا امکانات درمانی و‌ بهداشتی 3تا 5 برابر کشور ماست اما آنها نتوانستند این موضوع را کنترل و مدیریت کنند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با تأکید تلاش دشمن برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی و ایجاد تردید در اعتماد مردم به نظام از همان روزهای اولیه شیووع کرونا در کشور گفت: طرح موضوعاتی کذب و نادرست از جمله اینکه بیماری کرونا از دی ماه و حتی آذر ماه در کشور ما پدیدار شده است و دولت آن را پنهان کرده است و سیستم بهداشت و درمان ایران نیز فاقد زیرساخت و آمادگی های لازم برای مقابله با کرونا است، از جمله دستور کارهای دشمنان جمهوری اسلامی بوده است که هنوز هم به گونه ای ادامه دارد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: عده ای معتقدند سیاست قرنطینه توسط دولت باید زودتر انجام میشد و دولت در این زمینه اهمال کرده است. اگرچه مطالبه در این زمینه حق مردم است اما با توجه به ناشناخته بودن این ویروس در مجموع تدابیر دولت قابل دفاع بوده است.

وی خاطرنشان کرد:مسئولین وزارت بهداشت می گویند به فاصله 2 ساعت پس از کشف این ویروس، آن را اعلام رسمی و بلافاصله تدابیر لازم را اتخاذ کردند. البته همانگونه که گفته شد توسط برخی جریان ها و تحت تاثیر القائات بیرونی فرضیه هایی مبنی بر درگیر شدن کشور با کرونا از دی ماه و حتی آذرماه و اعلام آن با 2 ماه تاخیر در انتهای بهمن مطرح شده که صحت ندارد.

وی بیان کرد: اساس کشور ما بر گسترش عدالت و تحقق‌ آرمان‌های دینی است؛ دستگاه قضا باید برای نخبگان و خواص و آحاد جامعه برنامه‌ها و آموزش‌هایی در نظر بگیرد که از تمام ظرفیت‌های مردم و جامعه استفاده شود.

سردار سپهر با تأکید بر اینکه باید حقوق عامه به مردم آموزش داده شود،اظهار کرد: در طول 40 سال گذشته هرگاه مسائل اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی بود، نقش مردم، نقش تعیین‌کننده بوده است.

وی افزود: ما امروز توقع داریم سازمان بسیج حقوقدانان خروجی و محصول داشته باشد و قوه قضاییه به ما کمک کند.

سردار سپهر گفت: طبق آخرین پایش‌ها بیش از 80 درصد مردم با ستاد مقابله با کرونا در حال همکاری هستند؛ ما چه عملکردی داشته باشیم که مردم با دستگاه قضا همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیج هم باید با فساد و بی‌عدالتی برخورد کند، افزود: همانگونه که آموزش دین می‌دهیم، حقوق مردم و حقوق عامه را نیز به مردم آموزش دهیم و آموزش حقوق به مردم از یادگیری ‌احکام شرعی کمتر نیست. هر کجا بسیج هست باید یک مرکز مشاوره حقوقی نیز باشد و بخشی از کار بسیج باید آموزش حقوق به مردم باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *