دست برگزارکنندگان جشنواره کن به نشانه تسلیم بالا رفت

دست برگزارکنندگان جشنواره کن به نشانه تسلیم بالا رفت

[ad_1]

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از ورایتی، سازمان‌دهندگان فستیوال فیلم کن رسماً اعلام کردند به خاطر پاندمی کروناویروس، امکان برگزاری فیزیکی فستیوال در فصل پاییز وجود ندارد. با این حال آن‌ها گفته‌اند فیلم‌های انتخابی فستیوال در اوایل ژوئن معرفی می‌شوند و کن با چند فستیوال دیگر از جمله ونیز همکاری می‌کند تا تعدادی از فیلم‌ها را به نمایش بگذارد.

یکی از سخنگویان فستیوال در تایید حرف‌های تیری فرمو رییس کن در مصاحبه‌ای با اسکرین دیلی، گفت: تا امروز، برگزاری فیزیکی جشنواره پیچیده به نظر می‌رسد، بنابراین فیلم‌های بخش رسمی را از اوایل ژوئن معرفی می‌کنیم.

کن به جای برگزاری یک فستیوال مجازی می‌خواهد با دیگر فستیوال‌های پاییزی، خارج از کن مراسمی برگزار کند. این شامل فستیوال ونیز می‌شود که از قبل اعلام شده بود شروع به مذاکره با کن و همچنین سینما‌ها برای برگزاری رخدادی کوچک کرده است.

رییس کن که حامی سرسخت سالن‌های سینما است، قول داده آن‌ها بتوانند در فصل پاییز دوباره سینمارو‌ها را به خود جذب کنند. او در آوریل به ورایتی گفته بود: سینما و صنایع آن در معرض تهدید قرار دارند. باید بازسازی کنیم و دوباره آن را با انرژی، همبستگی و اتحاد تقویت کنیم.

فرمو گفته به جای رونمایی از تمام چیز‌هایی که شامل بخش انتخاب رسمی امسال هم می‌شود، و نیز فیلم‌های خارج از بخش رقابتی و نگاه ویژه، او فقط لیستی از فیلم‌هایی را اعلام می‌کند که بخشی از لیست کلی خواهند بود و قرار بود بهار آینده در سینما‌ها به نمایش درآیند. این فیلم‌ها برچسب «کن ۲۰۲۰» دریافت می‌کنند.

در عین حال، پروسه انتخاب فستیوال سال آینده از پاییز آغاز می‌شود. تعدادی از فیلم‌هایی که برای فستیوال امسال انتخاب شده‌اند و تاریخ اکران‌شان یک سال عقب افتاده برای دوره ۲۰۲۱ جشنواره کن مورد نظر قرار می‌گیرند.

کن فیلم‌های «لیبل خورده» خود را در فستیوال‌هایی از جمله تورنتو، دوویل، آنگولمه، سن سباستین، نیویورک، بوسان و لومیر پخش می‌کند.

سرنوشت فستیوال فیلم ونیز در پایان ماه مه (نیمه خرداد) مشخص می‌شود. در حال حاضر سازمان‌دهندگان آن دارند نظرسنجی‌هایی را میان اعضای صنعت توزیع می‌کنند تا بتوانند ایده‌ای از میزان مشارکت استعداد‌ها و فیلمسازان به دست آورند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *