برگزاری رزمایش همدلی مؤمنانه در ناجا

برگزاری رزمایش همدلی مؤمنانه در ناجا

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار حسین اشتری در رزمایش همدلی مومنانه، اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و یاد و خاطره شهدای عزیز انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم امنیت، شهیدان عرصه نظم و امنیت و به ویژه شهید پرافتخار اسلام و انقلاب سپهبد حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم و برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.

وی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه روزه داران، افزود: ان شاء الله بتوانیم از برکات این ماه معنوی و ضیافت الله بهره کافی ببریم و از مقربان درگاه حق باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تبریک میلاد باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، ادامه داد: خداوند تبارک و تعالی را شاکریم که در پی تدابیر و فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه؛ ماه رمضان در پیش است، ماه انفاق و ایثار، چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان؛ این رزمایش مومنانه در نیروی انتظامی نیز رقم خورد و توفیق داشتیم که از قافله کمک به نیازمندان جا نمانیم.

سردار اشتری یادآور شد: الحمدالله ملت شریف ایران اسلامی به این فرمایش رهبری لبیک گفتند و همه ما دیدیم که در اقصی نقاط کشور، کمک مومنانه و داوطلبانه مردم برای نیازمندان چگونه روانه و سرازیر شد، به طوری که در مساجد، حسینیه ها، تکایا، اماکن فرهنگی، ورزشی، مذهبی و… چنین برنامه‌ای برای کمک به نیازمندان اجرا شد.

وی با بیان اینکه مردم ما بار دیگر در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خوش درخشیدند و حماسه آفریدند، خاطر نشان کرد: مردم نشان دادند و ثابت کردند که همیشه و همواره در صحنه و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.

وی افزود: در این میان نیروی انتظامی نیز از قافله کمک مومنانه به نیازمندان جا نماند و با برنامه ریزی و همتی که توسط سازمان عقیدتی سیاسی ناجا صورت گرفت امروز شاهد برگزاری این رزمایش مومنانه هستیم؛ از تک تک همکاران عزیزی که به صورت داوطلبانه در این رزمایش همدلی مومنانه شرکت کردند، قدردانی می‌کنم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در این میان از حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا ادیانی؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و همکارانشان که برای برگزاری چنین برنامه‌ای همت گماردند تا بتوانیم کمک‌های مومنانه و داوطلبانه نیرو‌های پلیس را به نیازمندان تقدیم کنیم، قدردانی می‌کنم.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز شاهد بخشی از کمک مومنانه نیروی انتظامی به محرومان و نیازمندان هستیم، یادآور شد: طی روز‌های گذشته در فرماندهی مرزبانی، یگان‌های ویژه ناجا، پلیس‌های تخصصی و فرماندهی انتظامی استان‌ها برای برگزاری چنین رزمایشی و تهیه بسته‌های معیشتی با کیفیت برای نیازمندان همت و اقدام شده است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که امروز از بسته‌های معیشتی باکیفیت جهت کمک مومنانه به نیازمندان تهیه شده به همت آحاد فرماندهان و نیرو‌های پلیس بوده است، اما باید بگویم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و کارکنان شاغل در این بخش بسیار خوش درخشیدند که جا دارد از همه همکارانم در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قدردانی کنم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تداوم جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مومنانه از نیرو‌های پلیس برای کمک به نیازمندان، تصریح کرد: امروز حافظان امنیت در کنار مدافعان سلامت برای خدمت به مردم ایفای نقش می‌کنند و برگزاری چنین رزمایش مومنانه‌ای یکی از مصداق‌های خدمات دهی پلیس به مردم است، چرا که ما همواره خواهان آن هستیم که در لبیک به تدابیر رهبری پیشگام و پیشقدم باشیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در هر صحنه‌ای در کنار مردم است، ادامه داد: ناجا علاوه بر تلاش برای انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، در همه صحنه و عرصه‌ها فعالانه و شبانه روزی حضور داشته است و زمانی که سیل اتفاق افتاد، زلزله آمد و … پلیس در کنار مردم بود و به کمک آنان شتافت و امروز نیز توفیق شرکت در رزمایش همدلی مومنانه را داریم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، پلیس به میدان آمد و با استفاده از تجهیزاتی، چون آب پاش‌های یگان ویژه ناجا به ضدعفونی کردن معابر و پیاده راه‌ها پرداخت، از طرفی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ناجا در چنین شرایطی به خوبی به بیماران خدمات ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: در بخش بهداشت و درمان، ظرفیت تمام بیمارستان‌های ما در اختیار مردم قرار گرفت به گونه‌ای که بیش از ۵۰ هزار بیمار یا مشکوک به بیماری به مراکز درمانی نیروی انتظامی مراجعه کردند که البته بخش اعظمی از مراجعان، به صورت سرپایی درمان شدند و بخش دیگری از مراجعان حتی نیاز به بستری شدن نیز نداشتند.

سردار اشتری گفت:همکارانم در بخش بهداشت و درمان ناجا، ایثارگرانه برای خدمات دهی به مردم تلاش کردند و من شخصا قدردان این تلاش‌ها هستم.

وی بیان کرد: امروز تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ناجا به دلیل ابتلاء به کرونا شاید کمتر از ۶۰ نفر باشد، اما با این وجود ما بیش از هزار تخت برای خدمات دهی به بیماران در صورت نیاز داریم که ان شاء الله شرایط به گونه‌ای پیش رود که نیاز به بهره مندی از این تخت‌ها نباشد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در چنین شرایطی امنیت شهر‌ها و مرز‌ها را مقتدرانه تامین می‌کنیم و پای کار هستیم، از طرفی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به خوبی به وظایف عمل کردیم و قطعا تا پایان این شرایط، بر مبنای وظایف مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا، ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند و از تدابیر و فرمایشات معظم له بهره بردیم.

اشتری افزود: در گزارشات ارائه شده محضر معظم له به کمک‌های همه دستگاه‌ها از جمله کمک و پشتیبانی نیرو‌های پلیس از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره و اقدامات نیروی انتظامی در این راستا تشریح شد و بحمدالله مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز از همه دست اندرکاران و به ویژه مردم تشکر کردند.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: با همین روحیه ایثارگری تلاش هایمان را ادامه می‌دهیم و نه تنها به وظایف ذاتی و قانونی مان عمل می‌کنیم بلکه در برگزاری چنین رزمایش‌های مومنانه‌ای برای کمک به نیازمندان پیشگام و پیشقدم خواهیم بود و این رویکردمان تداوم دارد.

وی یادآور شد: همان گونه که به برکت لطف خداوند و پیروی از تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همکارانم در موضوعاتی، چون کمک به مردم در سیل، زلزله و سایر عرصه‌ها خوش درخشیدند، ان شاء الله در عرصه کمک مومنانه به نیازمندان نیز خوش بدرخشیم.

گفتنی است، صبح امروز رزمایش همدلی مومنانه (کمک مومنانه به نیازمندان) توسط نیروی انتظامی در مجتمع ورزشی غدیر نیروی انتظامی برگزار شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *