تصویب ۳ روش فروش خودرو / قیمت‌ها در بازار شکسته خواهد شد

تصویب ۳ روش فروش خودرو / قیمت‌ها در بازار شکسته خواهد شد

[ad_1]

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت اعلام کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مهدی صادقی نیارکی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو از این پس خواهد بود لذا ۶۰ درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص خواهد یافت و مابقی در قالب فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش به متقاضیان واگذار خواهد شد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در فروش فوق‌العاده حداکثر ۳ ماه خودرو به متقاضی تحویل خواهد شد و بر این اساس سایت فروش خودرو یک هفته باز است و تمامی متقاضیان قادر به ثبت‌نام و واریز وجه خواهند بود. البته متقاضیانی که در سه سال گذشته در فرآیند فروش شرکت‌ها حضور نداشته‌اند اجازه ثبت‌نام خواهند داشت.

* برای فروش خودرو‌های پر متقاضی قرعه‌کشی انجام خواهد شد

وی افزود: این روش در طول سال ادامه خواهد داشت و متناوباً فروش فوق‌العاده خواهیم داشت، اما بعد از تمام مراحل ثبت‌نام اگر تعداد ثبت‌نام کنندگان متناسب به سهمیه اختصاص گرفته برای فروش باشد، بدون سود مشارکت و سه ماهه خودرو تحویل داده خواهد شد، اما اگر تعداد ثبت‌نام کنندگان بیش از خودرو‌ها باشد فرآیند قرعه‌کشی با حضور مراجع نظارتی در شرکت‌های خودروساز انجام می‌شود.

نیارکی افزود: لذا متقاضیانی که ثبت‌نام کرده و واریز وجه انجام داده‌اند، اما نام آن‌ها در قرعه‌کشی نبوده است می‌توانند وجه خود را دریافت کرده و یا وجه واریزی را برای فروش‌های بعدی استفاده کنند.

* قیمت‌ها در بازار خودرو شکسته خواهد شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در فرآیند پیش‌فروش مجدد سایت باز می‌شود ضمن اینکه سود مشارکت نیز صفر خواهد بود و صرفا برای مصرف‌کننده خودرو در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم نباید در فضای هیجانی وارد بازار خودرو شوند، گفت: قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

نیارکی افزود: روش مشارکت در تولید خودرو متعاقباً اعلام خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *