جریان اصلاحات؛ خط فکری غرب‌زدگی در ایران معاصر / خاتمی هماهنگ‌کننده جریان اصلاحات است

جریان اصلاحات؛ خط فکری غرب‌زدگی در ایران معاصر / خاتمی هماهنگ‌کننده جریان اصلاحات است

[ad_1]

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو،  با بیان اینکه تصویب طرح «کاهش قدرت شورای نگهبان» یک حرکت نمایشی است، اظهار داشت: نمایندگان مجلس می‌دانستند که مصوبه آن‌ها مغایر با قانون اساسی است و در شورای نگهبان رد می‌شود. حتی اگر یک دانشجوی سال اولی حقوق هم به‌جای نمایندگان فعلی در مجلس می‌نشست، به مغایرت این طرح آگاه بود.

وی ادامه داد: نمایندگان رد صلاحیت شده با این حرکت خواستند که به هواداران سیاسی خود بگویند که ما نظارت استصوابی را محدود کردیم، اما حاکمیت نگذاشت. لیست امید با وعده‌هایی به مجلس راه پیدا کرد، اما موفقیتی در عمل نداشت.

این فعال سیاسی تصریح کرد: نمایندگان فعلی به‌جای پرداختن به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به دنبال کار‌های تبلیغاتی برای خود هستند. در موقعیتی که مردم گرفتار ماجرای کرونا و ده‌ها مشکل اقتصادی دیگر هستند، پرداختن به نظارت استصوابی خارج از اولویت‌های جامعه است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران گفت: آقای خاتمی هماهنگ‌کننده جریان اصلاحات است و اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی، رهبری ندارند. اوج عملکرد آقای خاتمی در انتخاب آقای روحانی و لیست امید بود و بعد از آن خروجی‌های اشتباه، در این دوره از انتخابات مجلس، دیگر جرأت نکرد که لیست واحدی را تشکیل دهد و مسئولیت سنگین شکست اصلاح‌طلبان را بپذیرد. جریان اصلاحات، خط فکری غرب‌زدگی در ایران معاصر است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *