افزایش چشمگیر خشونت و سوءاستفاده جنسی از کودکان در آلمان

افزایش چشمگیر خشونت و سوءاستفاده جنسی از کودکان در آلمان

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو به نقل از روزنامه “تاگس اشپیگل”، آمارها نشان می دهد که در سال گذشته پسران و دختران بیشتری در آلمان قربانی خشونت های جنسی شده اند.

اداره فدرال پلیس جنایی آلمان در سال 2019 ، 15936مورد از این گونه اقدامات خشونت آمیز را ثبت کرده که تعداد آن یک افزایش بیش از هزار مورد را نسبت به سال قبل از آن نشان می دهد.

بخصوص موارد گزارش شده درباره پورنوگرافی کودکان در این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است. آمار ثبت شده در این زمینه حدود 12262 مورد بوده که افزایش 65 درصدی را نشان می دهد.

“هولگر مونش”، رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان گفته است که سال گذشته 112 کودک عمدا و یا بر اثر سهل انگاری در اثر این گونه اقدامات کشته شده و یا در اثر جراحات بدنی جان خود را از دست داده اند. 93 کودک زیر 6 سال سن داشتند.

“یوهانس ویلهلم روریگ”، کمیسر مربوط به سوء استفاده از کودکان در دولت فدرال آلمان این مسئله را نگران کننده دانسته است که با وجود این آمار هشدار دهنده درباره سوء استفاده جنسی از کودکان، در دوران بحران کرونا به حمایت از آن ها کم تر اهمیت داده می شود.

این مقام آلمانی در این باره ابراز نگرانی کرد که کودکان در دوران بحران کرونا به دلیل انزوای خانواده بیشتر در معرض خشونت خانگی قرار گیرند.

وی براین مسئله تاکید کرد که مبارزه با خشونت های جنسی با وجود بحران کرونا همچنان در پیش گرفته شود.

“فرانسیسکا گیفی”، وزیر خانواده آلمان هم درباره افزایش خشونت علیه کودکان در دوران بحران کرونا هشدار داده است.

وی در این باره گفته است: این واقعیت که در حال حاضر افزایش موارد خشونت و سوء استفاده در خانواده ها ثبت نشده است به این مفهوم نیست که چنین اقداماتی رخ نمی دهد.

وی گفت: عکس این مسئله درست است و طرف تاریک این مسئله در حال گسترش و سمت روشن آن کوچک است.

وزیر خانواده آلمان از این رو خواستار گشایش مهدها و مدارس کودکان در جریان کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *