مهلت ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف تمدید شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با توجه به تعویق آزمون دکتری سال ۹۹ به دلیل شیوع  ویروس کرونا و درخواست دانشجویانی که در دوره قبل موفق به ثبت‌نام نشده اند، مهلت ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف برای شروع به تحصیل از نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تمدید شد.

دانشگاه صنعتی شریف در جهت حمایت از استعداد‌های درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسر کشور، تعداد محدودی دانشجو در مقطع دکتری برای شروع به تحصیل در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت بدون آزمون در رشته‌های شیمی، فیزیک، علوم ریاضی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی و علم مواد، مهندسی شیمی و نفت، پژوهشکده علوم و فناوری نانو، مهندسی انرژی، مدیریت و اقتصاد  پذیرش می‌کند.

متقاضیان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه شریف بر اساس مهلت تمدید شده از ۱ لغایت ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند درخواست و مدارک خود را به صورت الکترونیکی به آدرس admission.edu.sharif.edu ارسال کنند.

کلیه رشته‌های تحصیلی دوره دکتری در دانشگاه صنعتی شریف فاقد گرایش است. داوطلبان توجه داشته باشند که این آخرین فرصت ثبت درخواست است و تمدید نخواهد شد. متقاضیان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور در رشته‌های زیر، در چهارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امکان ثبت درخواست دارند.

شرایط عمومی برای پذیرش درخواست

داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، با معدل حداقل ۱۶، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصیل تا ۳۱ شهریور ۹۹ برای دانشجویان شاغل به  تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ بدون نمره پایان نامه ضروری است.

مدارک دوره­‌های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمون، مورد پذیرش نخواهد بود؛ و تنها پرونده فارغ‌­التحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل بررسی است. همچنین داوطلبان می‌­توانند تنها در یک رشته درخواست بدهند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *