عکس خوب نیست/عملکرد دانشجویان دانشکده پرستاری ملایر برای پیشگیری از بیماری‌ها تشریح شد

عملکرد دانشجویان دانشکده پرستاری ملایر برای پیشگیری از بیماری‌ها تشریح شد

[ad_1]

 

رضا قپانوری، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری ملایر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تعریف رسالت گروه جهاد شهید سیاهکالی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار، یک گروه جهادی رسما رسالتش را پیشگیری از بیماری‌های مختلف قرار داد.

قپانوری عنوان کرد: گروه پیشگیری جهادی شهید سیاهکالی که در طی دوسال گذشته تمرکز خود را بر اجرای سطح یک پیشگیری از بیماری‌ها قرار داده بود اکنون توانایی اجرای سطوح دوم و سوم پیشگیری را نیز پیدا کرده است.

مسئول گروه جهادی شهید سیاهکالی در ادامه گفت: از مدت‌ها پیش به دنبال عملی ساختن مهره کلیدی نظام سلامت، یعنی پیشگیری بوده ایم و در طی دوسال گذشته به توفیق الهی توانستیم به طرق مختلف نقشی در اجرای گام اول پیشگیری یعنی افزایش آگاهی مردم و ایجاد مسئولیت پذیری در قبال سلامتی خود و جامعه در بسیاری مردم مناطق محروم شهرستان ملایر داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تمام هدف ما از همان ابتدا، اجرایی ساختن برخی از بند‌های سیاست‌های ابلاغی سال ۱۳۹۰ از سوی رهبر انقلاب در حوزه سلامت بوده است و توان خود را برای اجرای بند‌های مذکور، به کار گرفتیم و با تشکیل کمیته‌های تحقیق پژوهش، سلامت فرهنگی (مبتنی بر آماده سازی نوجوانان)، غربالگری، آموزش و آموزش مجازی توانسته ایم بند‌های مختلفی را به اجرا درآوریم.

قپانوری با اشاره با عملکرد این گروه جهادی در راستای پیشگیری از بیماری‌ها اضافه کرد: ۱) ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی، پژوهشی سلامت مبتنی بر اصول و ارزش‌های انسانی _اسلامی ۲) لزوم اولویت پیشگیری بر درمان، افزایش آگاهی، توانمندسازی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در جهت تامین، حفظ و ارتقا سلامت ۳) اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه ۴) آگاه سازی مردم از حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی خود من جمله از اهداف پیش برده توسط دانشجویان دانشکده پرستاری ملایر است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *