نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه بجنورد به تصمیم اساتید بستگی دارد

نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه بجنورد به تصمیم اساتید بستگی دارد

[ad_1]

محمد حاچمی، عضو سابق شورای صنفی دانشجویان دانشگاه بجنورد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: با آغاز کرونا مسائل خاصی برای دانشجویان از جمله حذف ترم و برگزاری امتحانات پیش آمده که طبق صحبت با مسئولان سعی کردیم مشکلات را عنوان کرده و برای حلش تلاش کنیم.

حاچمی ادامه داد: تا این لحظه برای برگزاری امتحانات مسئولان قصد دارند کار را به اساتید بسپرند و خود اساتید نوع امتحان و اخذ نمره را تشخیص دهند. شاید استادی بخواهد امتحان مجازی بگیرد و شاید استاد دیگری بخواهد با ارائه یک مقاله و پژوهش به دانشجو نمره دهد.

عضو سابق شورای صنفی دانشگاه بجنورد خاطرنشان کرد: درخصوص حذف ترم بدون سنوات نیز اگر دانشجویی مشکل خاصی داشته باشد مثلا به بیماری کرونا مبتلا شده باشد می‌تواند ترمش را بدون احتساب سنوات حذف کند در غیر این صورت این امر ممکن نیست.

وی در ادامه با اشاره به مسائل پیرامون شورای صنفی در چند ماه گذشته افزود: اکنون چند ماه است که دانشگاه رسما شورای صنفی ندارد. دانشجویان برای حضور در این شورا هیچ مشوقی ندارند از طرفی فشار‌ها زیاد است و مسئولان خیال می‌کنند عضو شورای صنفی بیشتر کارمند آن‌ها هستند.

حاچمی با انتقاد از روابط عمومی دانشگاه بیان کرد: دانشگاه در حوزه اطلاع رسانی ضعیف عمل می‌کند به طوری که بسیاری از دانشجویان با من تماس می‌گرفتند و از برگزاری کلاس‌های مجازی بی اطلاع بودند. نمی‌دانم چرا روابط عمومی کانال فعال خود در تلگرام را پس از تغییر مدیر روابط عمومی حذف کرد.

این فعال دانشجویی در خصوص مشکلات حمل و نقل دانشگاه بجنورد نیز گفت: پس از جلسه با استاندار و دستورات ایشان مبنی بر افزایش تعداد اتوبوس‌های دانشگاه، مدتی این اتفاق افتاد، اما باز هم سازمان اتوبوس رانی به جای ۲ اتوبوس وعده داده شده یک دستگاه به ما می‌داد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *