مصوبه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی لغو شد / تلاش برخی نزدیکان دولت برای فعالیت‌های غیرقانونی!

مصوبه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی لغو شد / تلاش برخی نزدیکان دولت برای فعالیت‌های غیرقانونی!

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، روز گذشته شکور حسین پور، نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رسانه ای از ابطال مصوبه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوص از سوی هیات عالی داوری سازمان خصوصی سازی خبر داد.

حسین پور البته اعلام کرد که این مسئله باعث تکدر خاطر رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت نیز شده  و تذکراتی را به وزرای مربوطه داده است.

اما امروز، احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در گفتگو با پایگاه خبری نصر از تلاش برخی مقامات عالی رتبه دولت برای جلوگیری از این تصمیم سازمان خصوصی سازی خبر داده. او گفته برخی نزدیکان رئیس جمهور، قبلا همه تلاش خود را کرده بودند که پرونده کشت و صنعت مغان به هیات داوری نرود و سازمان خصوصی سازی را تحت فشار گذاشته بودند تا درخواست خود را از هیات داوری پس بگیرند و در نهایت پرونده کشت و صنعت مغان با مصالحه‌ای غیرقانونی حل و فصل شود؛ که این  تلاشها بی نتیجه ماند؛ تا جایی که رئیس جمهور در جلسه اخیر هیات دولت، دو وزیر اقتصاد و دادگستری را مورد عتاب قرار داد و از ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان ابراز نارضایتی کرد.

بیگی گفته این رفتار رئیس جمهور در ادامه همان روشی است که در مورد وزیر سابق صنعت انجام شد و چنین رفتار‌هایی در دولت امنیت شغلی وزرا را به مخاطره می‌اندازد و مدیریت کشور در سطح کلان را با چالش مواجه می‌کند. آقای روحانی باید مراقبت بیشتری از رفتار خود و کابینه اش داشته باشد.

 

همچنین فیروز احمدی، نماینده اسبق مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در پی واکنش منفی دولت در این خصوص بیانیه‌ای را منتشر کرد و در آن به استاندار اردبیل هشدار داد که اگر اجرای حکم صادر شده از سوی هیات داوری سازمان خصوصی سازی تعلل کند، باعث گسترش اعتراضات مردمی خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد که به زودی طوماری تهیه خواهند کرد و در آن از قوه قضاییه برای ورود به این موضوع دعوت می‌کنند.

گفتنی است، شرکت کشت و صنعت مغان در سال ۹۷ به قیمت بسیار پایین که در رسانه‌ها تغبیر به قیمت پفک شد، به صاحب برند شیرین عسل واگذار شد. فروردین سال گذشته هیات تحقیق و تفحص، متشکل از تعدادی از نمایندگان مجلس، برای بررسی نحوه واگذاری این شرکت و وضعیت فعلی آن، تشکیل شد و پیگیری‌های این هیات و فعالان مدنی و اجتماعی پارس آباد، منتج به دستور ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان از سوی هیات داوری سازمان خصوصی سازی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *