سیدحسن نصرالله انگشت بر روی زخم ملتهب صهیونیستها گذاشت

سیدحسن نصرالله انگشت بر روی زخم ملتهب صهیونیستها گذاشت

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، رای الیوم در مطلبی با اشاره به سخنان شب گذشته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، آورده است: میلیون ها عرب، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان را دنبال می کنند زیرا وی تنها رهبر عربی است که از مشکلات و دغدغه های امت عربی و به ویژه فلسطین سخن می گوید و طرح های هیمنه طلبی آمریکایی-اسرائیلی وهمسویان عرب آنها را فاش می کند.

این رسانه می نویسد: این ارتباط میان موضوع محوری عربی و طرح محور مقاومت ملی در مقابله با طرحهای آمریکایی-اسرائیلی برای هیمنه بر سوریه و تسلط بر آن؛ چکیده ای از علت درگیری ها، اشغالگری ها و حملات گاه و بیگاه اسرائیل است. اگر رهبری سوریه از فلسطین دست بر می داشت و معاهده های ذلت بار با دشمن صهیونیست مانند دیگران امضا می کرد و دهها میلیاردی که دلالان عرب به عنوان رشوه مسموم برای دست برداشتن از موضوع فلسطین عرضه می کردند را می پذیرفت این جنگ ۹ ساله رخ نمی داد و شاهد پرچم صهیونیستها در دمشق بودیم.

رای الیوم نوشت: این سخنرانی که صلابت فرهنگ مقاومت و ارزش و ریشه دار بودن و عمق پایبندی آن به اصول عربی و اسلامی را نشان می دهد در سالروز شهادت یکی از بارزترین فرماندهان میدانی حزب الله و دو روز قبل از هفتاد و دومین سالروز نکبت و آواره شدن بیش از ۱۰ میلیون فلسطینی و در شرایطی که سریال های عادی سازی بر صفحه های تلویزیونی برخی کشورهای سازشکار به ویژه سعودی به نمایش درآمده است، بیان می شود.

این رسانه آورده است:  سید نصرالله هنگامی که گفت که اسرائیلی ها به صنایع موشکی در سوریه حمله می کنند و سوریه و متحدانش را تهدیدی وجودی برای خود می دانند در واقع انگشت روی زخم ملتهب اسرائیل گذاشت. این موشک ها بازدارندگی ایجاد کرده است و کل فلسطین اشغالی و صهیونیستها در تیررس آن هستند و در وحشت به سر می برند. این موشک ها رویای عربی-اسلامی در تحقق موازنه نظامی با رژیم صهیونیستی را محقق ساخت و مبالغه نیست اگر بگوییم که کفه محور مقاومت در این موازنه سنگینی می کند.

رای الیوم می افزاید: نصرالله در دادن اطلاعات دقیق در بیشتر سخنرانی ها خود که بسیاری از ابهامات را اعم از تحولات میدانی سوریه یا ایران و عراق و لبنان روشن می کند، تردید نمی کند. وی به سئوالات بسیاری و موضوعات مبهمی پاسخ می دهد و از همین رو سخنرانی هایش مورد توجه و رصد نه تنها از سوی اعراب بلکه اسرائیلی ها خواه نظامیان آنها و خواه غیرنظامیان صهیونیست هست زیرا مردی است که دروغ نمی گوید.

این رسانه در ادامه می نویسد: حملات اسرائیل به سوریه به اهداف خود در انهدام موشک ها و کارخانه های آن در سوریه حتی اگر روزانه هم باشد، منجر نخواهد شد نه به این خاطر که دیر هنگام است و صدها هزار موشک در اختیار حزب الله و ارتش سوریه و  شاید حشد شعبی عراق است بلکه همچنین به خاطر اینکه از دقت بالایی برخوردار هستند و جنگ زمینی را به نفع محور مقاومت رقم زده اند و برتری نیروی هوایی اسرائیل که عامل تمام کننده در جنگها بود را از بین برده است و همه ادعاهای پیروزی اسرائیلی کذب و با هدف گمراه کردن افکار عمومی صهیونیستهاست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *