لغو بازی برگشت، گامی برای پایان لیگ قهرمانان

لغو بازی برگشت، گامی برای پایان لیگ قهرمانان

[ad_1]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، روزنامه «استاد الدوحه» قطر امروز در گزارشی با عنوان «لغو بازی رفت‌وبرگشت گامی برای تکمیل لیگ قهرمانان آسیا» درباره فرمول جدید و احتمالی AFC برای تمام کردن مسابقات نوشت:

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد کاهش تعداد مسابقات در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا (یک‌هشتم، یک‌چهارم و نیمه‌نهایی) را با حذف سیستم بازی‌های رفت‌وبرگشت قبول کرده است درحالی‌که بازی فینال به‌صورت رفت‌وبرگشت برگزار می‌شود.

این رویکرد باعث کوتاه شدن زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌شود که از اواسط ماه مارس به خاطر ویروس کرونا متوقف شد جایی که چهار بازی دیگر مرحله گروهی از ابتدای ماه آگوست به‌صورت مجتمع برگزار خواهد شد. حذف سیستم رفت‌وبرگشت باعث کوتاه شدن زمان برگزاری بازی‌ها و اتمام آن تا ماه دسامبر می‌شود؛ زمانی که قهرمان آسیا باید در جام باشگاه‌های جهان شرکت کند.

استاد الدوحه همچنین از این فرمول به‌عنوان یکی از پیشنهادانت قریب‌الوقوع کنفدراسیون آسیا برای اتمام لیگ قهرمانان یادکرده است.

به عبارتی گفته می‌شود این راه حال‌های قریب‌الوقوع به این خاطراست که نماینده آسیا باید تا قبل از ماه دسامبر برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان مشخص شود. مسابقاتی که قرار است در ماه دسامبر به میزبانی کشور قطر برگزار شود.

در کل باید گفت کنفدراسیون فوتبال آسیا با تکیه‌بر لغو بازی برگشت به‌جز بازی پایانی، قصد دارد تا کوتاه‌ترین زمان ممکن برای اتمام این رقابت‌های را شناسایی کند، با این استدلال که وقتی قرار است بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شود دیگر بازی در خانه حریف معنی پیدا نمی‌کند و از همین رو تأکید زیادی روی یک بازی فقط دارد.

 

باید همچنان منتظر بمانیم و ببینیم مسئولان برگزاری مهم‌ترین رقابت‌های باشگاهی در سطح آسیا و اقیانوسیه درنهایت چه راه‌حلی را برای جبران روزهای ازدست‌رفته تائید خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *