آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان

آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده توسط بنیاد مستضعفان

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از اجرای طرح توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده که با همت بنیاد مستضعفان در حال اجراست اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در هماهنگی با ستاد ملی کمک مومنانه، یک میلیون بسته افطاری را برای توزیع در میان مناطق حاشیه‌ای تهران، البرز و مناطق محروم آماده کرده است و از امروز توزیع این بسته‌های افطاری آغاز می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تجلیل سال گذشته رهبر انقلاب از طرح افطاری ساده گفت: یک میلیون بسته افطاری تهیه شده توسط کمیته امداد، بهزیستی، خیرین، گروه‌های مردمی و جهادی توزیع می‌شود و این یک میلیون بسته تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع این بسته‌های افطاری در روزهای منتسب به امیرالمومنین و ابوالایتام انجام می‌شود افزود: امروز که روز شهادت امیرالمومنین است اولین محموله این طرح شامل ۲۰۰ هزار بسته افطاری توزیع می‌شود و از فردا نیز روزانه یکصد هزار بسته در مناطق حاشیه تهران و البرز و مناطق محروم کشور توزیع خواهد شد.

فتاح با اشاره به هزینه تهیه هر بسته افطاری گفت: این بسته‌ها از محصولات کارخانجات لبنی و آشاميدنى متعلق به بنیاد تهیه شده و قیمت تهیه هر بسته در بازار آزاد بیش از این میزان است.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به مشارکت این بنیاد در طرح مواسات و همدلی مومنانه گفت: اوایل ماه مبارک رمضان اعلام کردیم که بنیاد مستضعفان با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان، تهیه و توزیع ۵۰۰ هزار بسته غذایی را عهده‌دار می‌شود و خوشبختانه امروز می‌توانیم اعلام کنیم که آخرین بسته‌های این طرح در سراسر کشور در حال توزیع است.

وی با اشاره به اذن رهبر انقلاب برای کمک حداکثری بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌دیده از کرونا گفت: ما برای کمک‌های خود هیچ حدی قائل نیستیم و به هر میزان که بتوانیم، به مستضعفان و اقشار آسیب‌پذیر خدمت خواهیم کرد و البته این کمک‌ها محدود به ماه مبارک رمضان و دوران کرونا نیست، بلکه ما در پساکرونا نیز کنار دولت و در خدمت مردم خواهیم بود.

فتاح در ادامه با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تا امروز، ارزش کمک‌های نقدی و غيرنقدى بلاعوض بنیاد مستضعفان به ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و ۳۲۵ میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای اقشار آسیب‌دیده اختصاص یافته است خاطرنشان کرد: ما طی روزهای گذشته نیز با تخصیص بیش از ۸۳ میلیارد تومان، برای ۱۶۶ هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ۵۰۰ هزار تومان درنظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان تاکید کرد: بنیاد مستضعفان همانطور که از نامش پیداست، برای مردم است و تلاش داریم تا به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *