منتظر اعلام رسمی برای ازسرگیری مسابقات هستیم/ جام حذفی هم برگزار می‌شود

منتظر اعلام رسمی برای ازسرگیری مسابقات هستیم/ جام حذفی هم برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، سهیل مهدی در خصوص صحبت های ریاست جمهوری مبنی بر آغاز مسابقات ورزشی بعد از عید سعید فطر اظهار داشت: خبر خوبی از رئیس جمهوری شنیدم و این نشان دهنده آن است که سلامت بر کشورمان در حال حکمفرما شدن است که باعث خوشحالی است.از سویی دیگر منتظر خواهیم بود که این مطالب از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ما به طور رسمی ابلاغ شود و زمان و تاریخ مشخص را به ما اعلام کنند. از سویی دیگر به احتمال زیاد از یازده مرداد هم باید مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برگزار  شود.

 

* منتظر هستیم تا زمان آغاز رقابت ها به طور رسمی ابلاغ شود

وی در مورد زمان آغاز رقابت های لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: در حال حاضر یک روز زمان هم برای ما اهمیت دارد. رئیس جمهوری اعلام کردند بعد از مسابقات ورزشی بعد از عید فطر  قابل برگزاری است. در حال حاضر منتظریم که زمان آغاز رقابت ها به طور رسمی ابلاغ شود. ما برگزار کننده مسابقات هستیم و تصمیم گیرنده در مورد مسایل نیستیم همانطور که به ما دستور داده شد مسابقات را تعطیل کنیم و این کار را انجام دادیم و اکنون منتظریم تا اعلام شود که شرایط برای برگزاری رقابت ها مناسب شود.

 

* جام حذفی را در خلال بازی های لیگ برگزار می‌کنیم

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد وضعیت برگزاری جام حذفی اظهار داشت: جام حذفی هم مانند لیگ برتر برای ما مهم است و در حال حاضر نیاز داریم ابتدا تکلیف لیگ برتر مشخص شود و در خلال آن می توان مسابقات جام حذفی را نیز برگزار کرد.

 

*واکنش به انتقاد برخی پزشکان تیم ها

مهدی در مورد انتقادهایی که برخی از پزشکان از پروتکل های بهداشتی داشته  اند و مدعی شده اند که این پروتکل ها قابلیت اجرایی ندارد، گفت: در پروتکل های بهداشتی که در حال تدوین است موارد زیادی دیده شده و اجازه بدهید ابتدا پیش نویس این پروتکل ها منتشر شود وبعد در مورد آن قضاوت کنیم. پزشکان تیم های ورزشی نیز مانند سایر پزشکان و کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و دغدغه های آنها را نیز می پذیریم. با این حال در رسانه ها اخباری می خوانیم که برخی تیم ها تمرینات خود را آغاز کرده اند یا تصاویری منتشر می شود که نشان از آغاز تمرینات آنها دارد. به هر حال منتظر اعلام نظر مراجع ذی صلاح در مورد برگزاری یا لغو مسابقات هستیم و برای هر کدام هم برنامه خاص خود را داریم و براساس تصمیم گیری نهایی عمل خواهیم کرد.

 

* در مورد فصل آینده بعدا تصمیم گیری می شود

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد احتمال لغو شدن مسابقات فصل آینده به خاطر کرونا عنوان کرد: بحث بر سر چگونگی برگزاری مسابقات باقی مانده این فصل است و پس از آن در مورد مسابقات فصل بعد می توان اظهار نظر کرد. ما تمامی احتمالات را در نظر گرفته ایم.

 

* تکلیف لیگ دسته اول چیست؟

وی در مورد اینکه رقابت های لیگ دسته اول برگزار خواهد شد یا نه عنوان کرد: بحث مربوط به لیگ برتر، لیگ یک یا مسابقات تیم های ملی  نیست زیرا پروتکل بهداشتی و سلامت جامعه به رده های مختلف لیگ مربوط نمی شود بلکه سلامت مهم است و اینکه با کمترین خطر و رعایت مسایل بهداشتی مسابقات برگزار شود.

 

* بعد از کرونا با اسکوچیچ جلسه ای نداشتیم

مهدی در مورد اینکه با سرمربی تیم ملی در مورد برگزاری رقابت های لیگ و مسابقات مقدماتی جام جهانی تیم ملی جلسه ای داشته اید یا نه اظهار داشت: قبل از انتشار ویروس کرونا جلساتی با سرمربی محترم تیم ملی برگزار کردیم و برنامه مسابقات لیگ برتر و بازی های 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان و تیم ملی را بررسی کردیم اما بعد از انتشار ویروس کرونا جلسه ای نداشته ایم. قاعدتا برای اینکه تیم ملی برای مسابقات مهم و حساس با بحرین و عراق آماده باشد باید بازیکنان در لیگ برتر به آمادگی برسند.

 

* نظر هیات رئیسه سازمان لیگ برگزاری لیگ است

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه چند تیم ظاهرا مخالف ادامه برگزاری رقابت های لیگ برتر هستند و با شما مکاتبه کرده اند گفت: بله مکاتباتی با برخی باشگاه ها داشته ایم و آنها دلایل فنی خود را بیان کرده اند و بحث در مورد تصمیم گیری لیگ برتر به هیات رئیسه سازمان لیگ مربوط می شود که تا این لحظه تصمیم به برگزاری مسابقات است.

 

* به هیچ کسی بابت کرونا تضمین نمی دهیم

وی در مورد اینکه برخی تیم ها تضمین خواسته اند تا بازیکنی کرونا نگیرد اظهار داشت: ما نمی توانیم چنین تضمینی بدهیم. ما برگزار کننده مسابقات هستیم و در مورد مسایل پزشکی سه نهاد دیگر یعنی فدراسیون پزشکی ورزشی، کمیته پزشکی فدراسیون و ایفمارک که مرکز پزشکی سازمان لیگ هستند در مورد پروتکل های بهداشتی به ما خیلی کمک کرده اند و آنها نیز نمی توانند تضمین بدهند که شخصی مبتلا نشود. چنین کاری منطقی و عقلانی نیست. از سویی دیگر عدم ابتلا به ویروس به بهداشت فردی هم بستگی زیادی دارد و خوشبختانه تا امروز جامعه ورزش چند مورد محدود به این بیماری مبتلا شدند.

 

* قوانینی مثل 5 تعویض اجرا می شود

مهدی در مورد اینکه قوانین جدید مثل 5 تعویض در ادامه لیگ اجرایی خواهد شد یا نه گفت: می خواهیم نهایت آسایش و بهتر شدن را برای برگزاری مسابقات در نظر می گیریم و قوانینی مثل 5 تعویض یا نوشیدن آب در جریان مسابقه چه هوا گرم باشد چه خنک اجرایی خواهد شد.

 

* لیگ به صورت متمرکز برگزار نمی شود

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه رقابت ها با بازی استقلال و فولاد خوزستان آغاز خواهد شد عنوان کرد: در حال حاضر قرار است وارد فاز تمرین شویم و بعد در مورد مسابقات صحبت خواهیم کرد یک تیم شهرستانی در حال حاضر در تهران تمرین می کند و از من پرسید که امکان برگزاری مسابقاتش در تهران هست یا نه؟ به هر حال آنچه مسلم است اینکه لیگ به طور کاملا متمرکز برگزار نخواهد شد. در تهران با احتساب ورزشگاه انقلاب کرج 3 ورزشگاه دیگر داریم، آزادی، شهرقدس و دستگردی در ورزشگاه تختی نیز در فصل جاری میزبانی انجام نشده است. پس برگزاری مسابقات به طور متمرکز مورد بحث ما نیست.

 

* کیش برای برگزاری اردوی تیم ها مناسب است

مهدی درمورد شایعه برگزاری مسابقات در جزیره کیش گفت: کیش از نظر اقامتی مناسب است اما از نظر زمین تمرین و تعداد ورزشگاه برای برگزاری مسابقات  شرایط لازم را ندارد. مسئول سازمان ورزش کیش اعلام آمادگی کرده بود که از ایشان تشکر می کنیم اما این جزیره برای برگزاری اردوی تیم ها مناسب است.

 

* منتظر اعلام رسمی زمان آغاز تمرینات هستیم

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در مورد زمان اعلام برنامه مسابقات عنوان کرد: تمامی پلن های مورد نظر را در نظر گرفته ایم و کارشناسان خوبی در کمیته مسابقات داریم و همه چیز را در نظر گرفته ایم و منتظر اعلام رسمی زمان آغاز تمرینات هستیم.

 

* زمان لیگ بیستم بستگی به مسابقات انتخابی و لیگ قهرمانان دارد

وی در مورد اینکه لیگ بیستم چه زمانی آغاز خواهد شد گفت: در حال حاضر منتظر دستورات مراجع بالادستی مثل فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم.  اینکه زمان آغاز رقابت های مقدماتی جام جهانی به طور دقیق چه زمان خواهد بود و آغاز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا چه زمانی است.

 

* امیدواریم سهمیه های ایران در آسیا کاهش پیدا نکند

مهدی در مورد احتمال کاهش تعداد سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: امیدوارم چنین چیزی رخ ندهد و فصل بعد هم 4 سهمیه در آسیا داشته باشیم اما همه چیز به نتایج تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا بستگی دارد. تیم های ایرانی در حال حاضر در مرحله اول رقابت ها نتایج مورد نظر هواداران را نگرفته اند و نتایج شان دور از انتظار پتانسیل باشگاهی شان بوده است و کنفدراسیون فوتبال آسیا با کسی شوخی ندارد و به دنبال ارتقا کیفیت رقابت هاست و سهمیه بیشتر به تیم ها و کشورهایی می رسد که عملکرد بهتری در این رقابت ها داشته باشند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *