امروز دغدغه جهان باید مقابله با ویروس کرونا باشد

امروز دغدغه جهان باید مقابله با ویروس کرونا باشد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری دانشجو، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز جمعه گفت که امروز فقط باید یک دغدغه در تمام جهان ما باشد و آن نبرد مشترک ما علیه ویروس کرونا است.

به گزارش شبکه خبری الجزیره،‌ دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: «تعداد زیادی از طرف‌های درگیر در جهان به درخواست‌ها برای توقف درگیری‌ها در راستای مقابله با ویروس کرونا پاسخ مثبت دادند.»

وی هشدار داد که گروه‌های تروریستی و افراطی از شرایط بی ثبات ناشی از شیوع بیماری سوء استفاده خواهند کرد.

گوترش گفت: «به دنبال توقف درگیری‌ها در تمام مناطق سوریه هستیم تا امکان رسیدن کمک‌های بشردوستانه وجود داشته باشد.

دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: «درگیری‌ها در یمن با وجود حمایت از آتش بس از سوی حوثی‌ها و طرف‌های متعدد دیگر افزایش یافته است.»

وی اضافه کرد: «دعوت می‌کنم که تمامی طرف‌ها، درگیری وحشتناک و کابوس‌وار انسانی در یمن را متوقف کرده و دور میز مذاکرات بنشینند.»

گوترش گفت: «درگیری‌ها به طور فزاینده‌ای در لیبی افزایش یافت حال آنکه دولت لیبی و نیروهای حفتر از فراخوان برای توقف درگیری استقبال کردند.»

 

وی از تمامی طرف‌های درگیر و مشارکت کننده در درگیری‌های لیبی خواست تا تلاش‌های خود را برای مقابله با ویروس کرونا متمرکز کنند.

دبیر کل سازمان ملل همچنین از دولت افغانستان و طالبان خواست تا در برهه کنونی درگیری‌ها را با هدف مقابله با ویروس کرونا متوقف کنند.

گوترش تاکید کرد: «طوفان ویروس کرونا به تمامی میدان‌های نبرد خواهد رسید و این ویروس سرعت شیوع و سرایت خود را نشان داد ه و شرایط وخیم هنوز فرا نرسیده است.»

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *