استقلال تا دو هفته دیگر ۸۰ هزار دلار به دیاباته می‌پردازد/ دلیل سوءتفاهم میلیچ از آبی‌ها

استقلال تا دو هفته دیگر ۸۰ هزار دلار به دیاباته می‌پردازد/ دلیل سوءتفاهم میلیچ از آبی‌ها

[ad_1]

گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، ماجرای پرداخت پول شیخ دیاباته و هروویه میلیچ طی دو هفته اخیر همواره سرخط اخبار باشگاه استقلال و البته رسانه‌های ورزشی بوده است. این دو بازیکن که از اواخر اسفند ماه سال گذشته تهران را به مقصد کشورهایشان ترک کردند همواره در تماس با باشگاه خواهان دریافت مطالبات شان بودند. این موضوع البته با خروج علی فتح الله زاده پس از استعفا از سمت مدیرعاملی باشگاه و سردرگمی این مجموعه در مدت زمان سرپرستی چندباره اسماعیل خلیل زاده تا حدودی بغرنج و نگران‌کننده شد اما با حضور احمد سعادتمند مدیر عامل جدید باشگاه استقلال شرایط به گونه دیگری پیشرفت!

به این ترتیب مدیر عامل جدید باشگاه استقلال در اولین گام قول داد بلافاصله پول این دو بازیکن را پرداخت کند اما با توجه به اعتماد اشتباه به فردی که خود را هوادار و دلسوز تیم استقلال معرفی کرده بود باشگاه استقلال اعلام کرد بخش عمده مطالبات میلیچ و قسمتی از طلب شیخ‌دیاباته به حساب آنها واریز شد اما ساعاتی پس از انتشار این خبر مشخص شد هوادار مزبور با جعل سند و فتوشاپ، با واریز مقدار خیلی کمی پول به حساب این ۲ بازیکن، باشگاه را فریب داده است که البته احمد سعادتمند بلافاصله از این بابت از همه هواداران استقلال و دو بازیکن خارجی از طریق وکلایشان عذر خواهی کرد.

از آن تاریخ باشگاه استقلال تلاش کرد تا بتواند پول این 2 بازیکن را بپردازد اما این بار صبر شیخ دیاباته به سر آمده و نسبت به شرایط موجود باشگاه را تهدید کرد اگر تا جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه ۲۵۵ هزار دلار پول خودش و مدیر برنامه هاش به حساب واریز نشود رسماً از باشگاه استقلال شکایت کرده و قراردادش را فسخ می کند.

در این فاصله کارگزار جدید باشگاه استقلال شرکت جهان فولاد متین که قراردادی را با این مجموعه به امضا رسانده بود شروع به پرداخت پول این دو بازیکن کرد که در اولین گام مقداری پول به حساب دیاباته و ملیچ واریز شد اما در حالی که شیخ دیاباته دریافت پول از استقلال را تایید و آن را اعلام کرد میلیچ گفت هنوز پولی به حسابش واریز نشده است. یکی از مسئولان باشگاه درباره این موضوع اعلام کرد پولی که برای واریز به حساب میلیچ در نظر گرفته شده بود ۷ هزار دلار بیشتر از سقف قابل انتقال بوده و چون استقلال نمی توانسته 17 هزاردلار را یکجا به حساب او منتقل کند برای همین کار با مشکل مواجه شد.

در واقع باشگاه استقلال به دلیل تحریم های کشورمان هر بار تا سقف ۱۰ هزار دلار اجازه واریز پول به حساب این دو بازیکن را دارد و چون پول واریزی بیش از این مبلغ بوده ظرف ۱۲ ساعت همه ۱۷ هزار دلار به حساب استقلال برگشت خورده بود. طبق قوانین بین المللی اگر استقلال بار دیگر اقدام به پرداخت این مبلغ اقدام می‌کرد این بار حساب میلیچ بسته شد اما استقلال بار دوم پول میلیچ را در دو بخش ۱۰ و ۷ هزار دلاری به حسابش واریز کرد.

حالا و در شرایطی که شیخ دیاباته این روزها در کشور مالی کنار خانواده پدری اش به سر می برد و در فرانسه نیست، وکیل فرانسوی او در ارتباطی که با باشگاه استقلال دارد اعلام کرده بابت دریافت هر ده هزار دلار رسید آن را از طریق ایمیل برای باشگاه ارسال می کند. طبق اعلام باشگاه استقلال سقف پرداختی باشگاه به دیاباته تا دو هفته آینده به ۸۰ هزار دلار می رسد.

ناگفته نماند؛ دیاباته و وکیل فرانسوی اش با درک شرایط کشورمان برای انتقال پول به پذیرفته‌اند طلب شیخ مبلغ در شرایط فعلی با همین رویه به حساب مهاجم مالیایی استقلال واریز شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *