دیدار دانشجومعلمان استان یزد با منتخب مردم تفت و میبد در انتخابات مجلس یازدهم

دانشجومعلمان استان یزد با منتخب مردم تفت و میبد در انتخابات مجلس یازدهم دیدار کردند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از فعالین دانشجویی و دانشجو معلمان بسیجی پردیس‌های استان یزد طی نشستی با میرمحمدی، منتخب مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات و مسایل دانشجو معلمان استان پرداختند.

در این نشست بیش از دو ساعت به طول انجامید، به اهمیت آموزش و پرورش و مسائل مربوط به آن نظیر اجرایی شدن سند تحول بنیادین، خرید خدمات، خصوصی سازی، معیشت معلمان و توجه ویژه به آموزش‌وپرورش به عنوان دستگاه انسان‌ساز پرداخته شد. نگاه سرمایه‌ای و هزینه بر بودن دولت‌ها به آموزش و پرورش، تاکید بر لزوم توجه به آموزش و پرورش به عنوان اولویت مجلس یازدهم و چرایی اهمیت دستگاه آموزش و پرورش در کشور از دیگر مباحثی بود که دانشجو معلمان استان به آن اشاره کردند.

اهمیت دانشگاه فرهنگیان به عنوان یگانه مرکز استراتژیک تولید معلم و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص توجه هرچه بیشتر مسئولین به این دانشگاه خطیر هم از دیگر نکاتی بود که در این جلسه عنوان شد.

در ادامه برخی دانشجویان از سنگ اندازی‌های صورت گرفته در امر آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نظیر عدم اعطای مجوز جذب هیئت‌علمی گلایه کردند و اظهار داشتند: ناهماهنگی میان وزارتین آ. پ و علوم در تخصیص سرانه‌ی غذایی و رفاهی به دانشجو معلمان، وضعیت نامساعد پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در کل کشور موجب نارضایتی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شده است. آنان با تشریح وضعیت پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان یزد خواستار پیگیری طرح جامع ۱۰۰۳۱ که به موجب آن ۱۰۰هکتار زمین مناسب جهت ساخت پردیس‌های استان در اختیار دانشگاه فرهنگیان استان قرار می‌گیرد، شدند.

منتخب مردم شریف تفت و میبد در مجلس یازدهم شورای اسلامی، نیز در این نشست مسائل مطرح شده از سوی دانشجو معلمان استان را بسیار مفید و دغدغه‌ی آن‌ها را ارزشمند خواند و گفت: با تمام وجود و از ظرفیت نمایندگی مجلس جهت پیگیری مشکلات حوزه‌ی آموزش‌وپرورش اقدام می‌کنم.

وی سپس بیان داشت: به آقای حاجی بابایی (رئیس فراکسیون فرهنگیان) نیز گفته ام، علی رغم آنکه رشته‌ی تخصصی‌ام آموزش و پرورش نیست، پای کار حل مسائل آموزش و پرورش هستم.

منتخب مردم تفت و میبد با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش طبق فرمایشات رهبری دارای جایگاهی بنیادین است، تصریح کرد: اگر بخواهیم انقلابمان را حفظ کنیم باید به آموزش و پرورش به عنوان دستگاه بنیادین نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: از شما جوانان بسیجی و دغدغه‌مند تقاضا دارم و آن اینکه منتخبین مجلس آینده، آن‌هایی که فرهنگی هستند را با همکاری دوستان‌تان در بسیج دانشجویی کشور متقاعد کنید تا بحث آموزش و پرورش را جدی بگیرند.

مسائل مطرح شده از سوی دانشجو معلمان استان به صورت خلاصه در بخش‌های زیر عنوان می‌شود:

۱_اهمیت آموزش و پرورش و مسائل مربوط به آن نظیر اجرایی شدن سند تحول بنیادین، خرید خدمات، خصوصی سازی، معیشت معلمان و… به عنوان دستگاه انسان ساز

۲_نگاه سرمایه‌ای و هزینه بر بودن دولت دهم و یازدهم به آموزش و پرورش

۳_تاکید بر لزوم توجه به آموزش و پرورش به عنوان اولویت مجلس یازدهم
چرایی اهمیت دستگاه آموزش و پرورش در کشور

۴_اهمیت دانشگاه فرهنگیان به عنوان یگانه مرکز استراتژیک تولید معلم و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص توجه هرچه بیشتر مسئولین به این دانشگاه خطیر

۵_سنگ اندازی‌های صورت گرفته در امر آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نظیر:عدم اعطای مجوز جذب هیئت علمی، ناهماهنگی میان وزارتین آ. پ و علوم در تخصیص سرانه‌ی غذایی و رفاهی به دانشجو معلمان

 

۶_وضعیت نامساعد پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در کل کشور و نیز تشریح وضعیت پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان یزد

۷_پیگیری طرح جامع ۱۰۰۳۱ که به موجب آن ۱۰۰هکتار زمین مناسب جهت ساخت پردیس‌های استان در اختیار دانشگاه فرهنگیان استان قرار می‌گیرد.

 

 میر محمدی در ادامه گفت: اگر بخواهیم انقلابمان را حفظ کنیم باید به آموزش و پرورش به عنوان دستگاه بنیادین نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. وضع آموزش و پرورش ما در حال حاضر مساعد نیست

به آقای حاجی بابایی (رئیس فراکسیون فرهنگیان) نیز گفته ام، علی رغم آنکه رشته‌ی تخصصی ام آموزش و پرورش نیست، پای کار حل مسائل آموزش و پرورش هستم. آموزش و پرورش طبق فرمایشات رهبری دارای جایگاهی بنیادین است. از شما جوانان بسیجی و دغدغه‌مند تقاضا دارم و آن اینکه منتخبین مجلس آینده، آن‌هایی که فرهنگی هستند را با همکاری دوستان تان در بسیج دانشجویی کشور متقاعد کنید تا بحث آموزش و پرورش را جدی بگیرند. از بابت من خیالتان راحت پای کار حل مسائل آموزش و پرورش ام و افتخارم آن است که فرهنگی زاده ام.

از مصوبات جلسه:
۱_موافقت و اعلام آمادگی جهت بازدید از پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان یزد
۲_با هماهنگی‌ای که توسط دکتر میرمحمدی با ترحمی (معاون سیاسی امنیتی استاندار) در حین جلسه صورت گرفت، به زودی نشستی جهت حل معضلات و مشکلات دانشگاه‌های فرهنگیان استان با حضور مدیران پردیس ها، مدیر کل آموزش و پرورش، استاندار و نماینده دانشجویان برادر و خواهر از بسیج دانشجویی برگزار خواهد گردید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *