ابوترابی: وزارت بازرگانی باعث عزل دو نفر شد/ عزل وزیر صمت بی تدبیری دولت بود

وزارت بازرگانی باعث عزل دو نفر شد / عزل وزیر صمت بی تدبیری دولت بود

[ad_1]

 

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، اظهار داشت: از نظر من وزیر صمت، وزیر خوبی بود یعنی در دوران تصدی خود در زمان تحریم توانست برخی از اقلام صنعتی را در داخل بومی سازی کند.

وی ادامه داد: رحمانی توانست ۳/۲ میلیارد یورو از قطعات را داخلی سازی کند یعنی در صنعت خودرو، صنایع پتروشیمی و… توانست میز‌های داخلی سازی در این صنایع ایجاد کند تا این میز‌ها بتوانند در دوران تحریم نیاز داخل را برطرف کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بنده از عزل وزیر صمت متاسفم هستم و این کار همانند اقدامات دیگر آقای روحانی با بی تدبیری انجام شد، گفت: نباید فراموش کرد زمانی که آقای رحمانی وزیر شد مقدار زیادی خودرو در انبار‌های خودروسازان به دلیل نبود یک قطعه متوقف شده بودند، ولی با مدیریت توانست تمامی انبار‌ها را خالی کند.

ابوترابی افزود: اگر به وزیر صمت اجازه کار کردن داده می‌شد و می‌گذاشتند برنامه‌هایی از جمله ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور را انجام دهد قطعا گام بسیار مهمی در خودروسازی کشور برداشته می‌شد.

وی با اشاره به عزل وزیر صمت گفت: عزل آقای رحمانی مرتبط است به تشکیل نشدن وزارت بازرگانی، یعنی وزارت بازرگانی تا به امروز باعث عزل دو نفر شده است یکی از همین افراد که پارسال عزل شد آقای شریف حسینی معاون پارلمانی وزارت صمت بود و دیگری خود وزیر.

این نماینده افزود: علل عزل هر دو نفر از سوی نهاد ریاست جمهوری این بود که چرا درباره تشکیل نشدن وزارت بازرگانی با نمایندگان مجلس لابی و رایزنی نکرده اند.

نماینده نجف آباد بیان داشت: به اعتقاد من اصرار دولت به تشکیل شدن وزارت بازرگانی این است که دولت می‌خواهد کشور را به نوعی قفل کند یعنی آن چیزی که برای کشور خطرناک است این است که وزارت صمت تبدیل بشود به وزارت واردات که می‌تواند ضربات اساسی به تولید کشور بزند.

ابوترابی ادامه داد: تشکیل شدن وزارت بازرگانی برای کشور دو هزار میلیارد تومان هزینه داشت و ۳ سال زمان صرف می‌شد تا بتوان دو وزارتخانه را از هم تفکیک کرد که این یک مشکل بزرگی برای کشور بود ان هم در زمان جنگ اقتصادی که درگیر آن هستیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان گفت: در وزارت کشاورزی به دلیل داشتن اختیار در تولید، صادرات و واردات کالا، هیچگونه اتفاقی رخ نمی‌دهد. یعنی صفر تا صد کار در دست وزارت کشاورزی است و اگر مشکلی ایجاد شود، نمی‌تواند نهاد یا وزراتخانه دیگر را مقصر بداند ولی با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلات زیادی هم برای وزارت کشاورزی و هم برای وزارت صنایع ایجاد می‌شد.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *