captcha

بازگشایی صحن‌های حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران پس از ماه رمضان

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان در سالن جلسات کرامت استانداری، نحوه فعالیت بازار روز‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در تمام تصمیم‌گیری‌ها تابع متخصصان امر و حوزه سلامت بهداشت بوده و هستیم، اما باید دانشگاه علوم پزشکی پروتکل‌هایی را آماده کرده و اگر برخی اقشار و صنوف قابلیت بازگشایی دارند را اعلام کنند که بر اساس این ملاحظات تصمیمات گرفته‌شده و اجرایی شود.

استاندار قم با بیان اینکه مردم در لیالی قدر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مراسمات را برگزار کردند، تاکید کرد: لازم می‌دانیم که از همشهریان خوب به دلیل رعایت این پروتکل‌ها قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه در روز قدس امسال راهپیمایی نخواهیم داشت، ابراز کرد: مقام معظم رهبری در روز جمعه برنامه تلویزیونی خواهند داشت و پیامشان به صورت مجازی به کل رسانه‌ها منتقل می‌شود، انتظار داریم همه شهروندان از فرمایشات ایشان استفاده کنند.

سرمست پیرامون بازگشایی آستان‌های مقدس بعد از عید فطر گفت: رواق‌ها و خود حرم مطهر حضرت معصومه (س) همچنان تعطیل است، اما زائران می‌توانند سه ساعت صبح و سه ساعت عصر اقدام به زیارت در صحن‌ها کنند.
همچنین در این جلسه قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران  اظهار داشت: با بازگشایی آستان‌های مقدس ممکن است ازدحام در ورود و خروج  زائران به وجود آید که این ازدحام نافی رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، باید تولیت‌ها اختیار مدیریت این کار را داشته باشند که هم ازدحام نشود و هم مشکلی برای زوار به وجود نیاید.

محمدکاظم پورامینی افزود: عموماً زوار در شب به مسجد مقدس جمکران می‌آیند بنابراین پیشنهاد می‌دهیم که زوار در ساعاتی از شب به مسجد بیایند، همچنین در گیت‌ها بازرسی بدنی انجام می‌دهیم در اسفندماه موارد متعددی داشتیم که انتقال ویروس صورت گرفته‌شده بود بنابراین از ستاد مبارزه به کرونا می‌خواهیم که ملاحظاتی را در این خصوص داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *