هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سرویس کولر گازی و تنظیم میزان شارژ گاز کولر گازی یکی از روش‌های بهینه‌سازی و مراقبتی است که توصیه می‌شود به صورت سالیانه و دوره‌ای قبل از راه اندازی کولر گازی انجام شود.

تصور کنید در یک بعدازظهر تابستانی نشسته‌اید و از خنکای باد کولر گازی لذت می‌برید. ناگهان فیوز کولر گازی می‌پرد یا از کولر گازی آب می‌ریزد؛ یا از آن بدتر، بدون هیچ علت مشخصی، خاموش می‌شود. هراسان به سمت تلفن موبایل می‌روید تا علت مشکلات به وجود آمده را جستجو کنید. در این صورت بهتر است از یک متخصص تعمیر کولر گازی کمک بگیرید. گاهی مشکل کولر گازی به علت قدیمی شدن مدل آن است. پس بهتر است به فکر نصب کولر گازی جدید باشید.

 

سرویس کولر گازی

 

آیا هزینه سرویس کولر گازی به صرفه است؟

در بسیاری از کشورها، نگهداری و سرویس وسایل مورداستفاده، بسیار بااهمیت تلقی می‌شود. اگرچه سرویس‌های دوره‌ای همراه با پرداخت هزینه است، اما از طرفی در مصرف برق بسیار صرفه‌جویی خواهد شد. پرداخت هزینه سرویس کولر گازی شما را از پرداخت هزینه‌های احتمالی در آینده معاف خواهد کرد.

از طرفی خدمات مرتبط با سرویس کولر گازی بسیار گسترده است. شستن و سرویس پنل اسپیلت و تعویض فیلتر آن تا شارژ گاز کولر گازی از جمله اقدامات مرتبط با سرویس کولر گازی است. اما این بدین معنا نیست که هزینه‌ها در گستره متفاوتی از قیمت‌های سرسام آور باشد.

اهمیت سرویس به موقع انواع برندهای کولر گازی به یک اندازه است. سرویس کولر گازی اجنرال، پاناسونیک، سامسونگ، ال جی و گری به یک اندازه اهمیت دارد و هزینه انجام آن‌ها نیز تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 

شارژ گاز کولر گازی چه اهمیتی دارد؟

گاز کولر گازی از مهم‌ترین اجزای کولر است، که در واقع وظیفه خنک کردن کولر گازی را بر عهده دارد. اگر فشار گاز کولر گازی از میزان معینی کمتر یا بیشتر باشد؛ در عملکرد دستگاه شما خلل ایجاد می‌شود.

به همین علت هنگام سرویس کولر گازی بهتر است که از سرویسکار بخواهید که در صورت نیاز، شارژ گاز کولر گازی برای شما انجام دهد. دقت داشته باشید که اگر فشار گاز کولر گازی، بیشتر یا کمتر از مقدار استاندارد باشد؛ ممکن است موتور کولر گازی کمپرسور کولر را بسوزاند و مشکلات جدی‌تری را برای شما رقم بزند.

 

چرا نصب کولر گازی و اسپلیت را به یک حرفه‌ای بسپاریم؟

کولر گازی و اسپلیت وسیله‌ای سرمایشی است که در نقاط گرمسیر بیشتر مورداستفاده است. با این وجود کولر گازی بسیار پرمصرف است. این روزها انواع کولر گازی در بازار موجود است. شما باید متناسب با نیاز خود و منطقه‌ای که در آن ساکن هستید؛ کولر گازی را تهیه کنید.

بعضی از انواع مدل‌های کولر گازی، کم مصرف‌تر هستند. هنگام نصب کولر گازی و اسپلیت به این نکات توجه داشته باشید. از یک متخصص و نصاب حرفه‌ای بخواهید تا شما را برای خرید کولر گازی مناسب کمک کند.

پس از آن‌که نوع کولر گازی (پرتابل، اسپلیت، پنجره‌ای) را انتخاب کردید، زمان انتخاب برند آن می‌رسد. برای انتخاب برند کولر گازی، ابتدا بودجه خود را محاسبه کنید. سپس باتوجه به ویژگی‌هایی که هر برند کولر گازی دارد، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

نصاب کولر گازی یا تعمیرکار کولر گازی در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین کولر گازی را تهیه کنید.

 

تعمیر کولر گازی

 

آیا متخصص تعمیر کولر گازی برای هر برندی متفاوت است؟

فرقی نمی‌کند کولر گازی ال جی باشد؛ یا اجنرال یا هر برند دیگری. ممکن است یک روز سر و کله عیب و مشکلات متعدد پیدا شود. با وجود برندهای متفاوتی که وجود دارد، عیب یابی و تعمیر کولر گازی دارای اصول یکسانی است. پس متخصص تعمیرات کولر گازی می‌تواند از عهده تعمیر انواع برند کولر گازی برآید.

اما هزینه تعمیرات کولر گازی ممکن است برای هر برندی کمی متفاوت باشد. زیرا قطعاتی که هنگام تعمیر کولر گازی استفاده می‌شود، متفاوت است.

 

کثیفی و گرد و خاک کولر گازی چه تاثیری بر عملکردش می‌گذارد؟

فیلتر کولر گازی به مرور زمان و بر اثر استفاده مداوم، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را به خود می‌گیرد. این گرد و غبار موجب کثیفی کولر گازی و فیلتر پنل داخلی و پنل خارجی آن می‌شود.

با گردوغبار نشسته به درون کولر گازی، مشکلاتی نظیر خنک نبودن باد کولر گازی، بوی نامطبوع و حتی گاهی اوقات روشن نشدن کولر گازی را به همراه دارد.

خوب است بدانید که فیلتر کولر گازی وظیفه تصفیه هوا را تا حدودی بر عهده دارد. به همین علت می‌تواند محل تجمع باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد. بسیاری از افراد با روشن شدن کولرها، دچار حساسیت می‌شوند. در صورتی که فیلتر کثیف باشد؛ موجب انتشار انواع بیماری‌های می‌شود.

پس بهتر است که قبل از راه اندازی کولر و هنگام سرویس کولر گازی، گرد و غبار را تمیز کنید و در صورت نیاز فیلتر آن را تعویض کنید.

 

در صورتی که سرویس کولر گازی را انجام ندادید، خودتان را برای مشاهده مشکلات زیر آماده کنید:

  • بوی بد کولر گازی
  • کمبود گاز در کولر گازی
  • باد گرم زدن کولر گازی
  • خاموش شدن کولر گازی
  • خراب شدن برد کولر گازی
  • سرریز شدن آب از کولر گازی
  • خراب شدن موتور و کمپرسور
  • گرفتگی فیلتر هوای درون دستگاه

در صورتی که هر یک از این مشکلات را مشاهده کردید، اولین کار این است که برق دستگاه را قطع کنید و با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

 

بهترین زمان سرویس کولر گازی کدام ماه است؟

به توصیه بسیاری از متخصصین، بهتر است کولر گازی به صورت سالیانه سرویس شود. اما مدت زمان سرویس کولر گازی به میزان استفاده شما از کولر گازی دارد.

در صورتی که از کولر گازی در تابستان، هر روز و به مدت طولانی استفاده می‌کنید، بهترین زمان سرویس کولر گازی، هر سال در فصل بهار است. اما در صورتی‌ که از کولر گازی روزانه استفاده نمی‌کنید، پیشنهاد می‌شود هر ۲ سال یکبار کولر گازی را سرویس و بازبینی کنید.

 

نصب کولر گازی

 

دسترسی به بهترین متخصصین نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی

تا به اینجای مطلب، هر آنچه را که یک دارنده کولر گازی بهتر است بداند، مطرح کردیم. اما برای انجام درست سرویس کولر گازی، نصب کولر گازی و تعمیر کولر گازی باید بهترین متخصص آن را پیدا کنید.

یافتن بهترین متخصص نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی سخت و زمان‌بر نیست. شما در “خدمت از ما” می‌توانید بهترین متخصص خدمات کولر گازی را به آسانی بیابید. کافیست به وب سایت خدمت از ما مراجعه کنید؛ و برای خدمات موردنظر خود، درخواست به رایگان ثبت کنید.

یکی از مزایایی که ثبت درخواست دارد؛ این است که می‌توانید ابتدا قیمت خدمات را از متخصص بگیرید. نظرات سایر کاربران را مشاهده کنید و تخصص‌های متخصصین را ببینید و بهترین متخصص را انتخاب کنید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *