راهی جز مقابله مردانه در شرایط تحریم نداریم

راهی جز مقابله مردانه در شرایط تحریم نداریم

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد نهاوندیان غروب پنج‌شنبه در اولین جلسه شورای اداری استان قم که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله حسینی بوشهری، استاندار و مدیران استان قم در سالن همایش شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: باید از تلاش‌های مسئولان استان در خصوص مقابله با ویروس کرونا تقدیر کرد و قم عملکرد بسیار مناسبی در بین استان‌های کشور داشته است.

وی با بیان اینکه قم با شدیدترین و طولانی‌ترین حالت مقابله با کرونا مواجه بود، افزود: با وجود این شرایط عملکرد مناسبی از سوی مسئولان استان در خصوص مدیریت کرونا صورت گرفت.

معاون رئیس جمهور افزود: کرونا دولت‌ها و همچنین نظام‌های سلامت و اقتصاد کشورها را به یک رقابت بین المللی تاب آوری کشاند که در این جهت کشور ما عملکرد درخشانی داشت.

وی ابراز داشت: مردم حتی در ایام نوروز از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا حمایت و پیروی کردند که این امر جای تقدیر داشت و این نشان از عزم و فهم مشترک برای حل مشکل بود.

نهاوندیان گفت: در بحث کرونا دیدیم رهبر معظم انقلاب از سرمایه ایمانی ملت استفاده کردند و این در حالی بود که مشکل اساساً سلامت و درمان بود و این روحیه خدمت و فداکار در شرایطی بود که در آمریکا وضعیت خانه‌های سالمند به دلیل عدم رسیدگی به آنان بحرانی بود.

وی با بیان اینکه، پس از کرونا در حوزه اقتصاد ما چندین چالش داشته‌ایم، افزود: علاوه بر موانع تحریمی، محیط کسب و کار نیز دچار چالش شد که مبارزه با چند جبهه کار مشکلی بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی در سیستم‌های حمل و نقل و انرژی کارهایی در کشور صورت گرفته که البته در حوزه محیط اقتصادی مشکلات جدی داریم اما به‌رغم همه تلاش‌های دشمنان تصمیمات خوبی برای مدیریت کشور گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریمی راهی جز مقابله مردانه نیست، تصریح کرد: لازمه مدیریت بحران دو چیز است که مدیریت قاعده مند و همزمان منعطف از جمله آنها است.

نهاوندیان عنوان کرد: معیارهایی که برای موفقیت کشور ما در عرصه مقابله با کرونا مؤثر بوده است وجود زیرساخت‌های درمانی و همچنین تمرکز در تصمیم گیری و حمایت تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی همگان بوده است.

وی اظهار کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا در کسب و کارها و همچنین اشتغال آسیب دیده پرداخت می‌شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی دکتر لاریجانی در مسند ریاست مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: روش آقای لاریجانی در طول ۱۲ سال ریاست بر مجلس شورای اسلامی بر اساس قاعده مندی و انعطاف در تصمیمات بوده است.

نهاوندیان همچنین از تلاش‌های مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانینی همچون قانون رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از بخش خصوصی تقدیر کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *