کمک مشاوران به زوجین برای فرزندآوری مهم است/ بحران کرونا تعداد بارداری ها را تغییر نداده

کمک مشاوران به زوجین برای فرزندآوری مهم است/ بحران کرونا تعداد بارداری ها را تغییر نداده

[ad_1]

حامد برکاتی مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، درباره نسبت بارداری‌ها در دوران کرونا گفت: ما دردوران کرونا با گزاره‌هایی مواجه شدیم که که برایمان اهمیت زیادی داشت اول سلامت مادران باردار بود و بعد هم مساله جمعیت برایمان اهمیت داشت از همین رو چندین آزمایشگاه و مراکز باروری را به عنوان نمونه بررسی کردیم.

وی ادامه داد: نشست‌های مختلفی انجام دادیم که که ببینیم در دوران شیوع کرونا آیا تعداد بارداری‌ها کاهش داشته است یا خیر؟ که در این مشاهدات به این نتیجه رسیدیم بیشترین تست‌های بارداری توسط رپیدنت‌های داروخانه‌ای بود.

برکاتی عنوان کرد: همچنین با متخصص‌های زنان هم صحبت کردیم متوجه شدیم تعداد بارداری‌های بین ۸ تا ۱۲ هفته کاهش نیافته است و تنها مادران باردار از آزمایشگاه‌ها استفاده نکرده بودند و برای نتایج براداری از تست داروخانه‌ای استفاده کرده بودند.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اضافه کرد: بر اساس این پیگیری‌ها تغییر رفتاری برای کم یا زیاد شدن بارداری بانوان مشاهده نکردیم فقز مساله روان و تعامل زوجین در قرنطینه است که باید توسط مشاوران بررسی شود تا در این ماه‌های بحران بحث فرزندآوری از بین نرود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *