بقای چالش؛ سیاستی رایج در رژیم صهیونیستی / آمریکا با مانور بر کرانه باختری باعث فراموشی سایر تجاوز‌ها می‌شود

[ad_1]

نعیمی: بقای چالش؛ سیاستی رایج در رژیم صهیونیستی / آمریکا با مانور بر کرانه باختری باعث فراموشی سایر تجاوز‌ها می‌شود

مصیب نعیمی، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، درباره طرح ادغام کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونیستی در هر مرحله با یک بحران جدید به دنبال آن است که افکار عمومی را از وقایع گذشته یا شرایط موجود دور کند و این روند در طول عمر این رژیم مسبوق به سابقه است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی هر بار با ایجاد یک بحران سعی می‌کند افکار عمومی بحران قبلی را فراموش کنند در این بازه نیز که ترامپ امور ایالات متحده را در دست دارد، رژیم صهیونیستی او را غلام حلقه به گوش خود می‌داند و منافع خود را از این مسیر پیش می‌برد.

نعیمی با اشاره به ترفند‌های متفاوت آمریکا و اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات قبلی خود گفت: آمریکا با انتقال پایتخت فلسطین و سپس پیش کشیدن بحث معامله قرن ترفند جدیدی را پیش کشید که براساس آن سلطه صهیونیست‌ها بر همه امکانات اقتصادی منطقه محقق می‌شود و این روز‌ها نیز بحث الحاق کرانه باختری به حاکمیت رژیم صهیونیستی مطرح شده که همه آن‌ها از لحاظ وضع موجود تغییری در شرایط فلسطین ایجاد نمی‌کند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اشغال بیت المقدس از سال ۱۹۶۷ تاکنون گفت: رژیم صهیونیستی اقدامات خود را علیه فلسطینی‌ها انجام می‌دهد و در این مسیر به شهرک سازی و همچنین تهدید به تخریب مسجدالاقصی با ایجاد تونل‌های زیرزمینی می کند.

وی ادامه داد: در موضوع کرانه باختری نیز این منطقه مدت‌ها تحت اشغال بوده و شهرک سازی و جاده‌هایی که در این منطقه توسعه پیدا می‌کند، مسئله جدیدی نیست، اما اسرائیلی ها با اعلام این خبر در حقیقت به دنبال تحریک کسانی هستند که در راه بیت المقدس می‌جنگیدند تا دنیا را وادار به فراموشی این تجاوز کنند.

نعیمی ادامه داد: در حقیقت رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال آن است که با مانور بر روی قضیه کرانه باختری باعث فراموشی سایر تجاوز‌های این رژیم شود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به بحث ترانسفر که برخی سردمداران رژیم صهیونیستی مطرح می‌کنند، گفت: آن‌ها حضور فلسطینیان در این منطقه را موجب ادامه تشنج می‌دانند و معتقدند فلسطینی‌های باقیمانده باید به نقطه دیگری از کشور‌های دنیا از جمله عراق و اردن منتقل شوند و به این ترتیب این بحران را پایان دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این روند در حقیقت وقاحت رژیم صهیونیستی که یک بحران و چالش را با بحران و چالش دیگر پوشش می‌دهد در حقیقت سیاست رایج در اسرائیل و آمریکا براساس بقای چالش است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *