مخالفت ۶۶ درصدی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با آزمون‌های حضوری

مخالفت ۶۶ درصدی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با آزمون‌های حضوری

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در نامه‌ای خطاب به ریاست این دانشگاه، از نتایج قابل تامل نظرسنجی این نهاد پیرامون برگزاری حضوری آزمون‌های دانشگاه علم و صنعت خبر داد.

متن نامه مذکور به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر ذاکری
رئیس محترم دانشگاه علم و صنعت ایران

سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با احترام به استحضار میرساند؛ با توجه به ابهامات در مورد شیوه برگزاری امتحانات پایان‌ترم در ترم جاری، بسیج دانشجویی در راستای کمک به ارزیابی دقیق از شرایط موجود و از طرفی انتخاب بهترین شیوه ارزیابی تحصیلی و حفظ سلامت دانشجویان اقدام به برگزاری نظرسنجی نمود.

نتایج نظرسنجی نشان از مخالفت ۶۶ درصدی دانشجویان با برگزاری امتحانات حضوری است و امکان استفاده از وسیله نقلیه شخصی برای اغلب دانشجویان وجود ندارد؛ بنابراین برگزاری حضوری امتحانات چه در سطح دانشگاه و چه سطح مراکز استان‌ها در وضعیت ناپایدار کنونی به هیچ وجه امکان‌پذیر نمی‌باشد و می‌تواند خطرات جدی به همراه داشته باشد و از طرفی تدریس‌های فشرده در هفته‌های پایانی ترم برای تکمیل محتوای آموزشی و نبود اطلاعات کافی از حجم محتوایی که در امتحانات پایان‌ترم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد باعث بر هم زدن آرامش روانی دانشجویان گردیده‌ است؛ لذا پیشنهاد میشود زیر ساخت را برای برگزاری امتحانات به صورت مجازی مهیا نمایید تا در صورت نیاز، اساتید از آن استفاده نمایند.

با توجه به آنکه در نامه مورخ چهاردهم فروردین ماه (۲۶/د/۹۹)؛ پیشنهادات نه گانه آموزشی به مجموعه مدیریتی دانشگاه از جمله تدوین شیوه نامه برگزاری میان‌ترم و پایان‌ترم را درخواست کرده بودیم؛ حال می‌بینیم در آستانه برگزاری امتحانات هنوز شیوه‌های مختلف ارزیابی دانشجویان امکان‌سنجی نگردیده‌است. فلذا اصرار بر برگزاری به موقع امتحانات را غیرقابل پذیرش میدانیم.

امید است در کنار تعویق امتحانات پایان ترم و مهیا نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز؛ با اتخاذ تصمیمات مناسب باعث آرامش خاطر دانشجویان و خانواده‌هایشان گردید.»

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *