مهمترین نگرانی‌های تل آویو در نبرد آتی با حزب الله

مهمترین نگرانی‌های تل آویو در نبرد آتی با حزب الله

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، روزنامه رأی الیوم در مطلبی نوشت: در شرایطی که اختلافات میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با چین بالا گرفته است و ناظران و کارشناسان بر این باور هستند که واشنگتن سعی دارد به مواجهه نظامی با پکن روی بیاورد، شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی، نظامی و سیاسی این رژیم از نگرانی‌های تل آویو درخصوص توان نظامی حزب الله لبنان در برابر اسرائیل خبر می‌دهد.

 شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی، نظامی و سیاسی این رژیم که خواست نامشان فاش نشود، گزارش داد: برآوردهای حاکم در فرماندهی ارتش اسرائیل نشان می‌دهد هر گونه برخورد و تنش میان جمهوری اسلامی ایران با آمریکا در خلیج فارس یا در عراق به واکنش حزب الله علیه اسرائیل منجر خواهد شد.

بنا بر اعلام این منابع، ارزیابی‌های امنیتی تل آویو حاکی از آن است در چنین شرایطی هر گونه عملیات پیشگیرانه رژیم صهیونیستی علیه حزب الله، اقدام اشتباهی محسوب خواهد شد.

در ادامه گزارش گفته شده است، ارتش رژیم صهیونیستی فعالیت حزب الله در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی را رصد کرده و به این نتیجه رسیده است که اخیراً فعالیت‌های این جنبش در مناطق مرزی به ویژه در نقاطی که شامل دیوار امنیتی حائل نیست، افزایش پیدا کرده است و حتی تلاش‌هایی برای نفوذ به مرزهای فلسطین اشغالی وجود دارد.

شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این مطلب افزود که عملیات قاچاق از لبنان به اسرائیل اخیراً شدت بیشتری پیدا کرده است و ارتش رژیم صهیونیستی هر چند روز یکبار با عملیات قاچاق سلاح از لبنان به فلسطین اشغالی مقابله می‌کند.

ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی بیانگر این موضوع است که هر گونه مواجهه نظامی با حزب الله در آینده منجر به این خواهد شد که این جنبش در ساعتهای اولیه این نبرد به یک دستاورد سریع دست پیدا کند. طبق برآورد نظامی صهیونیست‌ها، حزب الله در این نبرد از مبارزانی استفاده خواهد کرد که هر کدام به اندازه هزاران نفر (یک لشکر) هستند چرا که توانمندی‌های نظامی حزب الله طی سالهای اخیر و پس از مشارکت در سوریه و نبرد با آنچه که اسرائیل به زعم خود آن را دخالت نظامی در سوریه می نامد، دوچندان شده است.

در ادامه ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی از قدرت نظامی حزب الله لبنان آمده است که توانمندی نظامی این جنبش از حالت دفاعی به حالت تهاجمی ارتقا پیدا کرده است و نیروهای مقاومت حزب الله به خاطر جنگ سوریه، تجارب نظامی جدیدی کسب کرده‌اند.

منابع امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بر این باور هستند که حزب الله لبنان در حال حاضر درگیر مسائل داخلی لبنان و تحولات مربوط به دولت در این کشور است لذا به حمله علیه تل آویو نمی‌اندیشد اما با این وجود عملیات نظامی علیه حزب الله لبنان در شرایط کنونی یک اشتباه محسوب می‌شود.

این منابع به مناسبت بیستمین سالروز عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان اعلام کردند که در حال حاضر مهمترین نگرانی اسرائیل این است که حزب الله در هر گونه نبرد آتی با تل آویو، شماری از شهرک‌های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی را به کنترل خود درآورد و این برای ساکنان فلسطین اشغالی و مقامات صهیونیست حتی اگر برای چند ساعت باشد، یک اثر به شدت منفی خواهد داشت لذا ارتش رژیم صهیونیستی تمام توان خود را برای مقابله این موضوع به کار گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *