روایت خبرنگار خبرگزاری دانشجو از تجمع سوم خرداد مردم غیزانیه

روایت خبرنگار خبرگزاری دانشجو از تجمع سوم خرداد مردم غیزانیه

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجو، برای اتفاق روز شنبه، سوم خرداد مردم غیزانیه در منطقه حضور پیدا کرد و با شاهدان و اهالی منطقه به گفتگو نشست.

ساعت ۱۰ صبح روز شنبه، سوم خرداد مردم چند روستا از بخش غیزانیه که از نبود آب و مشکلاتش به ستوه امدند، به سمت بخشداری غیزانیه حرکت کردند تا مشکل را با مسئولان مطرح کنند، ولی مسئولان در بخشداری حاضر نبوده و کسی پاسخگوی مردم نبود. این ناراحتی منجر به صحبت با کارمند‌های بخشداری شد، ولی به گفته مردم، نه تنها کمکی به آن‌ها نشد، بلکه همین صحبت‌ها موجب خشم و ناراحتی بیشتر مردم شد.

مردم نا امید از بخشداری در راه برگشت به روستا، تصمیم گرفتند جاده ترانزیتی اهواز-امیدیه را ببندند تا بلکه اینگونه صدایشان به گوش مسئولان برسد.

آن‌ها با استفاده از سنگ و سوزاندن لاستیک مسیر جاده را بستند تا اعتراض کنند و مسئولان را به آنجا بکشانند، ولی از مسئولان خبری نشد.

نیروی نظامی در محلی که جاده بسته شده حضور پیدا کرد و در ابتدا سعی کرد که با متقاعد کردن و فراهم کردن آرامش، جاده را باز کند، ولی موفق نشد و اعتراض به مشکل نبود اب با همان جاده بسته ادامه پیدا کرد.

 

روایت خبرنگار خبرگزاری دانشجو از تجمع سوم خرداد مردم غیزانیه
یکی از درجه داران نظامی محلی در برخورد نادرست با مردم، باعث ایجاد تشویش و التهاب و ایجاد فضای مقابله‌ای بین مردم و نیروی انتظامی شد و باعث شد که مردم معترض با سنگ و چوب به بقیه مامورین حمله کردند و دو نفر از سربازان صدمه دیدند.

درگیری شدت گرفت و همچنان جاده بسته بود. راهبرد نیروی نظامی برخورد قهری و تیراندازی و ایجاد صدا با اسلحه‌های جنگی و شات گان و شلیک تیر‌های ساچمه‌ای به سمت مردم بود تا با تیر اندازی باعث متفرق شدن مردم شوند، که این کار باعث مجروحیت چهار یا پنج نفر از مردم شد.

 

روایت خبرنگار خبرگزاری دانشجو از تجمع سوم خرداد مردم غیزانیه

دالوند، رییس نیروی انتظامی اهواز در جایی خبر از تیر خوردن دو نفر و بازداشت شدن عده‌ای سخن گفته است. بعد از تیر اندازی و ایجاد سر صدا به وسیله اسلحه، جمعیت متفرق و متقاعد شد تا جاده باز شود. مشکل اب غیزانیه هنوز هم ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *