توافق میلیارد‌ها یورویی شرکت لوفت هانزا با دولت آلمان بر سر بسته کمکی

توافق میلیارد‌ها یورویی شرکت لوفت هانزا با دولت آلمان بر سر بسته کمکی

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، یک منبع آگاه گفت دولت آلمان و مدیریت شرکت لوفت هانزا که به علت شیوع کرونا به شدت خسارت دیده است، بر سر یک کمک دولتی به ارزش میلیارد‌ها یورو به توافق رسیدند.

این توافق هنوز منتظر تصویب کمیته مدیریت صندوق کمک‌های مالی شیوع کرونا در آلمان، هیئت مدیره لوفت هانزا و کمیسیون اتحادیه اروپاست که انتظار می‌رود امروز جلسه داشته باشند.

دولت آلمان و سخنگوی لوفت هانزا از اظهارنظر در این رابطه خودداری کردند.

این شرکت هواپیمایی هفته پیش اعلام کرد در حال مذاکرات پیشرفته در مورد قراردادی است دولت آلمان دو صندلی از هیئت نظارتش را در دست می‌گیرد، اما فقط در شرایط استثنایی حق رأی کامل خود را اعمال می‌کند.

لوفت هانزا، چندین هفته است درگیر مذاکره با دولت آلمان برای دریافت کمک است تا با آنچه رکود طولانی مدت در انجام سفر گفته می‌شود، مقابله کند، اما در مورد اینکه در عوض این حمایت چقدر از کنترل خود را (به دولت) بدهد، در حال چانه زنی است.

رقبای این شرکت، نظیر ایرفرنس، امریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز و دلتا ایرلاینز نیز در تلاش برای دریافت کمک دولتی هستند.

لوفت هانزا اعلام کرده است انتظار می‌رود شرایط این قرارداد شامل معافیت از پرداخت سود سهام در آینده و محدودیت‌هایی در پرداخت‌های مدیریتی باشد. این طرح شامل ۳ میلیارد یورو (۳.۲۷ میلیارد دلار) وام از بانک دولتی KfW و دریافت ۲۰ درصد سهام این شرکت توسط آلمان و اوراق قابل تبدیل که بتواند بعدا با ۵ درصد سهام این شرکت معاوضه شود، است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *