چین به آمریکا هشدار داد

چین به آمریکا هشدار داد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از رادیو بین المللی چین، جائو لی جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین دوشنبه 5 خرداد اظهار داشت که چین به آمریکا هشدار می دهد، به طور موثر و حقیقی از اصول و اهداف «پیمان منع همه جانبه آزمایش هسته ای» حفاظت کند و اقداماتی که کمک به خلع سلاح های هسته ای جهانی و همچنین دفاع از سامانه منع گسترش سلاح های هسته ای می شود در پیش گیرد و ثبات راهبردی جهانی را تضعیف نکند و در این مسیر بیش از این پیش نرود.

براساس گزارش ها، 22 مه، روزنامه «واشنگتن پست» به نقل از مقامات بلندپایه دولت آمریکا گزارش داد که مقامات امنیت ملی آمریکا در نشست داخلی 15 مه، درباره احتمال از سرگیری آزمایش هسته ای به مشورت پرداختند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره در نشست خبری هفتگی این وزارتخانه اعلام کرد: «من به طور جدی به گزارش های مربوط توجه کرده ام. “پیمان منع همه جانبه آزمایش هسته ای” پایه مهم سامانه کنترل سلاح های هسته ای بین المللی است؛ اگرچه این پیمان هنوز به اجرا نرسیده است، اما منع آزمایش هسته ای دیگر به یک هنجار بین المللی تبدیل شده است. این پیمان بر پایه ارتقای خلع سلاح های هسته ای، منع گسترش سلاح های هسته ای و حفاظت از صلح و امنیت جهان از اهمیت بسیار برخوردار است. پنج کشور دارای سلاح های هسته ای از جمله آمریکا این پیمان را امضا کرده اند و همچنین متعهد به توقف آزمایش هسته ای شده اند. آمریکا کشوری است که بیشترین دفعات آزمایش هسته ای را داشته است. ما از آمریکا می خواهیم تعهدات لازم خود را اجرایی کند و به طور عملی از اصول و اهداف پیمان یاد شده حفاظت کند و اقداماتی در پیش گیرد که به خلع سلاح های هسته ای جهانی و همچنین دفاع از سامانه منع گسترش سلاح های هسته ای کمک کند و بیش از این در مسیری که موجب تضعیف ثبات راهبردی جهانی می شود، پیش نرود.»

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *