captcha

رشد قیمت نفت با بازگشت خودرو‌ها به جاده‌

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۷۵ سنت معادل ۲.۳ درصد رشد به ۳۴ دلار رسید. روز دوشنبه بازار آمریکا به مناسبت روز یادبود سربازان تعطیل بود و معامله‌ای انجام نشده بود. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز پس از رشد ۱.۱ درصدی در روز دوشنبه امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۷ درصد رشد به ۳۵ دلار و ۷۶ سنت رسید.

اظهارات مقام‌های روسی مبنی بر اینکه تولید نفت این کشور در ماه‌های می‌و ژوئن تقریبا به رقم ۸.۵ میلیون بشکه تعهد شده به موجب توافق کاهش تولید رسیده است، یکی از عوامل رشد قیمت نفت در بازار‌های جهانی بوده است.

دانیل هاینس استراتژیست ارشد بازار‌های کالا در گروه بانکی‌ای ان زد گفت: «این احساس در بازار ایجاد شده که کاهش تولید‌های وعده داده شده محقق شده است.»

کشور‌های عضو گروه اوپک پلاس قرار است اوایل ماه ژوئن بار دیگر تشکیل جلسه دهند و در مورد تداوم کاهش تولید جهت تقویت قیمت‌ها رایزنی نمایند. قیمت نفت با وجود رشد قابل توجه هفته‌های اخیر همچنان ۴۵ درصد نسبت به ابتدای سال کاهش نشان می‌دهد. تولیدکنندگان بزرگ نفت در ماه آوریل توافق کردند که تولید نفت خود را در ماه‌های می‌و ژوئن حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

وزارت انرژی روسیه روز دوشنبه به نقش از الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور اعلام کرد که افزایش تقاضا برای سوخت تا ماه ژوئن یا جولای به کاهش حدودا ۷ تا ۱۲ میلیون بشکه‌ای مازاد عرضه روزانه نفت کمک خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *