۲.۵ میلیون ماسک از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فارس توزیع شده است

۲.۵ میلیون ماسک از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فارس توزیع شده است

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از روز‌های ابتدایی اسفند سال گذشته، با شروع بحران کروناویروس و تشدید نیاز به استفاده از ماسک، دانشگاه علوم پزشکی شیراز کار تجهیز و فعال سازی دو کارگاه تولید ماسک در شیراز را در اولویت قرار داد و این موضوع با جدیت دنبال شد.

لطفی ادامه داد: در این کارگاه‌های تولیدی، تاکنون بیش از دو و نیم میلیون ماسک تولید و برای پخش در جامعه توزیع شده که از این تعداد حدود یک و نیم میلیون ماسک سه لایه و یک میلیون ماسک پنج لایه بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بخش عمده‌ای از ماسک‌های تولید شده که حدود یک میلیون ماسک را شامل می‌شود در اختیار داروخانه‌ها قرار گرفته تا در سطح جامعه توزیع شود.

وی همچنین از توزیع حدود پانصد هزار ماسک در سازمان‌های خدمات رسان دولتی و خصوصی خبر داد و اظهار کرد: بقیه موارد در مراکز بهداشتی درمانی خصوصی و دولتی استان توزیع شده که در راستای پیشگیری از شیوع کروناویروس نقش بسزایی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: از اقدامات مهم ستاد مقابله با کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نظارت مستمر بر نحوه توزیع ماسک در داروخانه‌ها و دیگر بخش‌ها بوده که به صورت شبانه روزی صورت گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *