ادامه جنجال‌ها در انگلیس بر سر نقض قوانین قرنطینه

ادامه جنجال‌ها در انگلیس بر سر نقض قوانین قرنطینه

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، اعضای کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس چهارشنبه نخست‌وزیر این کشور را بر سر نقض قوانین قرنطینه توسط یکی از مشاوران ارشد او مورد سوال قرار داند.  

به نوشته وبگاه «نیوزویک» جانسون در این جلسه پرسش و پاسخ از ارائه شواهدی که نشان دهند برخی از ادعاهای مطرح شده علیه «دامینیک کامینگز» کذب بوده یا خیر خودداری کرد.

بر اساس این ادعاها، کامینگز قوانین قرنطینه را با وجود ابتلا به ویروس کرونا نقض کرده است.

گفته می‌شود جانسون، کامینگز را مجبور کرده از لندن تا خانه پدری خود در شمال شرق انگلیس، مسافتی ۴۰۰ کیلومتری را طی کند و این در حالی بود که وی به بیماری کرونا مبتلا بوده است.

کامینگز خود می‌گوید به مزرعه خانواده‌اش سفر کرده تا اگر وی و همسرش بیمار شدند، دخترهای برادر یا خواهرش از پسر ۴ ساله‌اش مراقبت کنند.

اما این توضیح، موجب شد بسیاری از مردم انگلیس عصبانی شوند و بگویند که آنها نتوانسته‌اند حتی در مراسم ختم شرکت کنند یا به اقوام مسن خود سر بزنند، در حالی که دولت انگلیس به آنها پیشنهاد داده بود در خانه بمانند و زندگی دیگران را نجات دهند.

به نوشته نیوزویک، جانسون امروز در پاسخ به سؤال «مگ هیلیر»، نماینده حزب کارگر پارلمان انگلیس مبنی بر اینکه آیا او شواهدی دیده است که ثابت کند برخی از اتهامات علیه کامینگز غلط بوده‌اند، گفت: «اگر این (موضوع) شما را خوشحال می‌کند، من می‌گویم، بله دیده‌ام.»  

جانسون همچنین از پاسخ به این پرسش که آیا وزیران کابینه قادر به رویت این شواهد هستند و یا اینکه آیا چنین شواهدی قابل انتشار هستند هم طفره رفت.

خودداری جانسون از ارائه شواهد در مورد مشاور ارشد وی در حالی اتفاق افتاد که نمایندگان پارلمان انگلیس در کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس، او را در مورد نحوه مدیریت اخیر جنجال‌های سیاسی ایجاد شده در دولت انگلیس که مسئله مشاور ارشد او را نیز شامل می‌شود، مورد سؤال و جواب قرار دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، نخست وزیر انگلیس امروز در کمیته پارلمانی، مسئله پیش آمده در مورد کامینگز را یک واقعه خیلی خیلی ناامید کننده خواند.

وی در صحبت‌های امروز خود گفت: «این یک واقعه خیلی خیلی ناامیدکننده بود و من درک می‌کنم چرا مردم نگران بوده‌اند، زیرا کشور در برهه بسیار سختی قرار دارد.»

۳۰ قانونگذار در حزب محافظه‌کار جانسون خواستار استعفای کامینگز شده بودند. اما ظاهراً جانسون مصمم بود که دستیار خود که آن را برای افزایش قدرت خود ضروری دانسته بود، حفظ کند، حتی اگر اعتماد عمومی به پاسخ انگلیس به این بیماری را از بین ببرد.

جانسون در این جلسه پرسش و پاسخ اصرار داشت که کامینگز «مسئولانه، قانونی و بی‌عیب» عمل کرده است.

جانسون در ۲۳ مارس، محدودیت‌هایی را در سراسر انگلیس اعمال کرده بود و به شهروندان این کشور گفت که آنها باید در خانه بمانند و حتی نمی‌توانند با خانواده‌ یا دوستانی که با آنها زندگی نمی‌کنند، دیدار داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *