نیازی به میانجی‌گری آمریکا درباره اختلافات مرزی با هند نداریم

نیازی به میانجی‌گری آمریکا درباره اختلافات مرزی با هند نداریم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «ژائو لی‌جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه گفت که پکن و دهلی‌نو نیازی به میانجی‌گری آمریکا درباره منازعه مرزی میان این دو کشور ندارند.

وی که در کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، افزود: «موضع پکن درباره موضوع مرز هند و چین شفاف و غیرقابل تغییر بوده و در حال حاضر اوضاع کلی در مرز چین با هند ثابت و تحت کنترل است.»

لی‌جیان گفت که چین و هند سازکار و کانال‌های ارتباطی خود را برای حل بحران دارند.

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه کرد: «ما قادر به حل موضوعات مرزی دوجانبه از طریق مذاکره و رایزنی بوده و نیازی به مداخله طرف سوم نداریم.»

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت که آمریکا به هند و چین تمایل خود برای میانجی‌گری درباره منازعه مرزی میان این دو کشور را ابراز داشته است.

ترامپ روز بعد نیز گفت که با «نارندرا مودی» نخست وزیر هند تماس برقرار کرده و به نظر می‌رسید که وی به دلیل «نزاع بزرگ» با چین در شرایط خوبی قرار نداشت.

هفته پیش رسانه‌ها گزارش دادند که دهلی‌نو و پکن اقدام به استقرار نیرو‌های خود در منطقه مرزی «لاداخ» کرده‌اند. این استقرار نیرو‌ها در پی درگیری میان نیرو‌های هندی و چینی در این منطقه روی داده که طی آن چند نظامی از دو طرف مجروح شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *