تلفات بسیار زیادی طی دو هفته پیش‌رو خواهیم داشت

تلفات بسیار زیادی طی دو هفته پیش‌رو خواهیم داشت

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در حالی که هفته‌های گذشته با تمسخر درباره ویروس «کووید۱۹» و خطری که می‌تواند برای ایالات متحده داشته باشد صحبت می‌کرد، بامداد یکشنبه درباره تلفات بسیار زیاد آن طی دو هفته آتی هشدار داد.

ترامپ بامداد چهارشنبه طی سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی «کارگروه کروناویروس» کاخ سفید، گفت: «این هفته و هفته بعد بسیار سخت خواهد بود، تلفات بسیار زیادی خواهیم داشت…به سختی تلاش می‌کنیم تا تجهیزات اضافی را در سریعترین زمان ممکن به نیویورک برسانیم».

وی با بیان اینکه نظامیان بیشتری را برای مقابله با شیوع کرونا و اجرای مقررات بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی به کار می‌گیرد، توضیح داد: «آنها به جنگ می‌روند. جنگی که هیچ وقت واقعا برای آن آموزش ندیده‌اند».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، رئیس‌جمهور ایالات متحده ضمن اشاره به اختصاص ۱۰۰۰ نظامی برای استقرار در نیویورک، اظهار داشت: «به نظر می‌رسد که نیویورک به شدت صدمه خواهد دید».

ترامپ، علی‌رغم هشدارهای کارشناسان و متخصصان درباره لزوم تعطیل ماندن مشاغل برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا در آمریکا، تاکید کرد که هرچه سریعتر باید کسب‌وکارها در این کشور از سر گرفته شوند.

«آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نیز در این نشست خبری با بیان اینکه افزایش تلفات ویروس کرونا در این کشور ادامه خواهد داشت، گفت اجرای فاصله‌گذاری فیزیکی بسیار مهم است و افراد حداقل ۶ پا (۱.۸ متر) از یکدیگر فاصله داشته باشند.

طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، آزمایش ابتلا به کرونای حداقل ۲۴۰۰۰ نفر دیگر در آمریکا مثبت اعلام شد تا مجموع مبتلایان در این کشور به بیش از ۳۰۱ هزار نفر برسد.

از سوی دیگر تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است و آخرین آمار حاکی از مرگ ۸۱۷۳ در این کشور به دلیل ابتلا به این بیماری است.

کمبود تجهیزات پزشکی برای کادر درمانی و مردم آمریکا به یکی از چالش‌های دولت این کشور تبدیل شده و کمبود این تجهیزات ، انتقاد بسیاری از سناتورها و نمایندگان کنگره را برانگیخته است.

بامداد یکشنبه نیز دولت آمریکا به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا در ایالت‌های ویسکانسین و نبراسکا، در این مناطق وضعیت فاجعه اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *