رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی دانش‌آموزان

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی دانش‌آموزان

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در خصوص سیاست‌های آموزش و پرورش در برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی 99-98، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش‌آموزان تصمیم بر آن است که امتحانات خرداد امسال در اکثر پایه‌ها به صورت غیرحضوری برگزار شود.

وی ادامه داد: دو پایه سرنوشت‌ساز در نظام تعلیم و تربیت کلاس‌های نهم در مقطع متوسطه اول و دوازدهم در مقطع متوسطه دوم هستند که در این پایه‌ها امتحانات به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تخصیص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به مدارس در شروع امتحانات پایان سال تحصیلی، افزود: امتحان پایه دوازدهم به صورت نهایی و در حوزه‌های امتحانی مشخص شده و امتحان پایه نهم به صورت حضوری و با نظارت و مسؤولیت مدیر مدرسه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حمیدی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: پروتکل‌هایی در راستای نحوه برگزاری آزمون‌های حضوری در مدارس با هماهنگی وزارت بهداشت، آموزش و درمان نوشته شده است که در اختیار مدیران مدارس و استان‌ها قرار گرفته است و رعایت آن در زمان برگزاری امتحانات حضوری لازم الاجراست.

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به لزوم عملیاتی شدن پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده، گفت: برای رعایت کامل اجرای پروتکل‌های بهداشتی، اعتبارات لازم تحت عنوان سرانه بهداشتی مدارس به حوزه‌های امتحانات نهایی و مدارس برگزار کننده آزمون حضوری اختصاص داده شده است تا بتوانند از نظر ضدعفونی و گندزدایی، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه والدین باید تذکرات لازم را در خصوص حضور دانش‌آموزان در مدرسه بدهند، گفت: سعی کرده‌ایم در مدرسه با ارائه آموزش‌های لازم و رعایت فاصله‌گذاری‌ها مطابق با دستورالعمل تدوین شده از سوی وزارت بهداشت برنامه ریزی کنیم ولی از خانواده‌ها هم انتظار می‌رود در این مورد به دانش‌آموزان خود آگاهی‌های لازم را بدهند.

حمیدی گفت: برای رعایت بهداشت و در جهت حفظ سلامت دانش‌آموزان تلاش شده است امتحانات را بصورت جداگانه در هر رشته و یک روز در میان برگزار کنیم. همچنین فاصله صندلی‌ها را 2 متر در نظر گرفتیم و استفاده از موادشوینده و ضدعفونی در فاصله برگزاری دو امتحان تأکید شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: مسؤولیت اجرای دقیق این پروتکل‌ها و رعایت بهداشت محیط در ایام برگزاری امتحانات پایانی سال در استان‌ها بر عهده مدیران کل استان و در مناطق بر عهده رؤسای مناطق و در مدرسه بر عهده مدیران مدارس خواهد بود و خانواده‌‌ها نباید در این مورد هیچ نگرانی داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *